8 věcí z vesmíru, které jde koupit na internetu

8 věcí z vesmíru, které jde koupit na internetu

Nudí vás už věci z naší Země? Myslíte si, že věci jsou mnohonásobně cennější, pokud zažily vesmírné vakuum? Chcete mít doma část jiné planety? Pokud jste aspoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, tak mám pro vás dobrou zprávu.

1) Měsíční kámen

Můžete si koupit 25 miligramový plátek z Měsíce z ThinkGeeku za 100$ (2500 Kč). Že je to předražené? Je třeba si uvědomit, že se jedná o KOUSEK MĚSÍCE, a že s ním můžete dělat co chcete. Můžete se na něj dívat, nechat ho na poličce, nebo ho třeba sníst a doufat v nějaké superschopnosti. Třeba to vyjde. Hlavní je věřit.

Kámen z Měsíce

2) Kámen z Marsu

Kámen z Marsu. Jak že se k nám dostal? V roce 2007 na Zemi, v severozápadní Africe, dopadl meteorit přímo z Marsu. Jestli se vám vyplatí koupit 2 miligramy za $25 (500kč) je pouze na vás.

Částečka z Marsu

3) Jméno hvězdy

Pojmenování hvězdy je populární dárek již celá desetiletí. Málokdo ale ví, že planety smí pojmenovávat pouze Mezinárodní astronomická unie (nternational Astronomical Union, IAU), která hvězdy pojmenovává pouze pomoci věděckého označení kategorie.

Takže pokud si zakoupíte právo pojmenovat hvězdu, budete muset přijmou, že tento název bude platný jenom pro vás.

Hvězda

4) Teleskop ARKYD

ARKYD, první veřejně přístupný teleskop získal více než 1,5 milionů dolarů na Kickstarteru, komukoliv umožní získavat obrázky z vesmíru. Vše bude zdarma, akorát zatím není známo kdy.

Vesmírný teleskop ARKYD

5) Keramická destička z raketoplánu Columbia

Za $107 (2200 Kč) můžete vlastnit keramickou destičku, která byla vytvořena pro Raketoplán Columbia v 70. letech minulého století. Tato destička, která byla vyřazena v průběhu tvorby raketoplánu, by vám dorazila společně s prohlášením o pravosti a rámečkem.

Část raketoplánu Columbia

6) Vlastní vesmírná loď

Teda spíše lodička. Tato vesmírná loď pojmenovaná „Sprite“ je složená ze solárních článků a mikroovladače, takže Sprite před svým zničením v atmosféře bude vysílat vaše iniciály.

KickSat - vaše iniciály ve vesmíru

7) Fragmenty meteoritů

Za $35 (700 Kč) můžete vlastnit 3 části meteoritů. Můžete s nimi dělat co chcete – použít je jako záložky, chlubit se s nimi hostům, nebo říci přátelům, že spadli z nebe a chytili jste je vašima rukama – je to jen na vás.

Fragmenty z meteoritu

8) Náhrdelník z vesmírných částiček

Tento skleněný náhrdelník obsahuje částečky z měsíčního prachu či meteoritů. Možná vám dodají i nějaké super schopnosti a stanete se neporazitelným.

Zdroj: mashable.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru