Dnes vyšlo 15 článků

8 věcí, které jste nevěděli o Samsung Galaxy Gear

8 věcí, které jste nevěděli o Samsung Galaxy Gear

Nové chytré hodiny od Samsungu Galaxy Gear se v poslední době setkávají s velkou pozorností. I proto si asi myslíte, že o nich víte už všechno. V tomto článku vás ale přesvědčíme, že tomu tak skutečně není.

1) Aplikace

Samsung očekává, že při vydání v říjnu bude k dispozici kolem 70 aplikací třetích stran. Většina z těchto aplikací by měla být vytvořena speciálně pro tyto hodinky, takže by se nemělo jednat o žádné laciné porty.

2) API

U aplikací ještě tak trochu zůstaneme. Galaxy Gear již teď umí fotit nebo vnímat směr pohybu, svoji orientaci nebo se připojit k dalším zařízením od Samsungu. Nicméně Samsung plánuje vývojařům uvolnit API (rozhraní), takže ve výsledku se budeme moci dočkat mnohem více věcí.

Bohužel není známo, kdy toto API bude vypuštěné do světa, ale Samsung s tím jistě nebude moc dlouho otálet.

Tyto chytré hodinky zvládnout zobrazovat až 4 aplikace najednou

Tyto chytré hodinky zvládnout zobrazovat až 4 aplikace najednou

3) Snímače

I když Samsung Galagy Gear je úplnou novinkou, v mnohých ohledech se podobá smartphonům. Nejlépe to lze asi vidět na senzorech, které vycházejí z těch na smartphonu, i když neobsahují kompas.

A proč Samsung Galaxy Gear neobsahuje meříč tepu? Prý je to příliš náročné, a zbytečně by to na Samsung přineslo tíhu, protože by pak musel řešit i úlohu zdravotního poradce.

4) Potenciál

Spot, hodinky od Microsoftu, již dříve neuspěli. Proč by nyní mohli chytré hodinky uspět? Úspěch podle Samsungu je v technologii. Oproti dřívejším, neúspěšných pokusům totiž Samsung Galaxy Gear obsahuje operační systém (Android) a celkově se jedná o multifunkční zařízení.

Hodinky budou k dostání v několika barevných provedeních

Hodinky budou k dostání v několika barevných provedeních

5) Technologie

Každý jistě ví o zabudovaném 1,9 megapixelovém foťáku. Věděli jste ale o tom, že je zde i malý reproduktor? V kombinací s chytrým mobilním telefonem může tyto hodinky posloužit dokonce i jako prostředek k volání.

Nicméně to sebou přináší jednu nevýhodu. Obyčejné hodinky jde za pár minut opravit v hodinářství. Tyto chytré hodinky budou ale potřebovat stejně nákladný a časově náročný servis jako smartphony.

6) Telefonní hovory

Představte si, že venku sportujete. Najednou vám začne zvonit váš Samsung Galaxy Note 3 v kapse. Nyní musíte zastavit, podívat se kdo volá a tomu se přizpůsobit. Toto bude díky chytrým hodinkám od Samsungu minulostí.

Pokud vám bude někdo volat, tak na hodinkách se objeví upozornění se jménem volajícího. Pokud nebudete chtít příjmout hovor, bude stačit zakrytí telefonu rukou, s tím že palec se dotkne displeje.

Samsung Galaxy Gear budou mít i kameru

Kamera na Samsung Gear dokáže zachytit videa či fotky

7) Jde o zákazníky, ne o ženské

Samsung se dočkal i nějakých negativních reakcí. Ty se týkaly hlavně velikostí a designu těchto chytrých hodinek. K tomu se Samsung vyjádřil, že zaměřování se na módní hodinky je cesta do pekel.

Zároveň ale zdůraznili, že nemají problém s více výrobky v jedné kategorii. Možná se tedy jednou dočkáme i chytrých hodinek, které budou určeny ženám.

8) Samsung Galaxy Gear je jen začátek

Samsung v těchto zařízených vidí budoucnost. Dá se tedy očekávat, že v dočkáme i dalších zařízení, které si půjde jednoduše navléknout.

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru