Dnes vyšlo 15 článků

8 tipů, jak přežít open office

8 tipů, jak přežít open office

K open officům se v dnešní době uchyluje mnoho společností. Lidé ale nejsou v takovém prostředí zvyklí pracovat. Open office pro ně znamená nedostatek soukromí, nemožnost soustředit se a často i hluk. Pokud pracujete nebo budete pracovat v open officu, následující tipy vám pomohou „přežít“ 🙂.

Mnoho společností dnes svým zaměstnancům nenabídne jiné pracovní prostory než open office. Pracovníci pak často mají problémy s produktivitou práce. Nemohou se soustředit, mají problém telefonovat se zákazníky, protože jejich hovory slyší všichni kolem, a cítí se v takovém pracovním prostoru stísněně. Samozřejmě, open office nabízí i výhody. Podporuje například týmovou kulturu a vytváří atmosféru pro spolupráci.

Pokud je pro vás ale práce v open officu obtížná, níže je několik typů, jak si zde pro sebe vylepšit podmínky:

Využijte soukromí v konferenčních místnostech

Pokud zrovna nikdo není v konferenční místnosti, můžete využít právě ji ke svým telefonátům nebo k práci, na kterou je nutné soustředit se.

Chovejte se ke kolegům tak, jak byste si přáli, aby se chovali oni k vám

V open officu bychom měli být ohleduplní. Není tedy vhodné příliš hlasitě telefonovat nebo jíst páchnoucí potraviny. Když se všichni budou řídit zlatým pravidlem, že to, co bychom nechtěli, aby nám dělali druzí, nebudeme dělat ani my jim, bude práce v open officu mnohem příjemnější.

ID-100286182

Nenarušujte místo svému sousedovi

Pokud má být práce v otevřených kancelářích příjemná, je také nutné respektovat vlastní prostor ostatních spolupracovníků. Není například vhodné pouštět si vedle svého kolegy hudbu, která je mu nepříjmená nebo ho ruší. Dále bychom neměli svými věcmi zasahovat na stůl sousedícího kolegy.

Komunikujte otevřeně

Pokud váš kolega zapomíná na to, že pracuje v open officu a ne ve své osobní kanceláři, snažte se mu tento fakt diplomaticky vysvětlit a najít společnou řeč.

Používejte sluchátka

Používání sluchátek je nejméně obtěžující způsob, jak odstranit rozptylování hovory ostatních.

Buďte trpěliví

Pokud je pro vás prostředí open officu nové, buďte trpěliví. Jistě najdete způsob, jak v tomto prostředí fungovat co nejlépe. Berte práci v open officu jako výzvu. Možná, že týmová spolupráce pro vás bude velkým přínosem. Klid na práci, při které je nutné velké soustředění můžete nalézt také v blízké kavárně během oběda.

Nestěžujte si svému šéfovi

Nepočítejte s tím, že váš šéf změní celou strukturu společnosti jen proto, že vám open office nevyhovuje. Snažte se naopak přijít sami s případným řešením problémů.

Využijte situaci

Práce v open officu přínáší také spoustu výhod. Můžete například pozorovat, jak pracují úspěšní lidé a přiučit se něčemu novému.

zdroj: businessinsider.com, obrázek: pixabay.com, freedigitalphotos.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru