Dnes vyšlo 15 článků

8 pravidel úspěšných před spaním, kterými byste se měli řídit také

Věděli jste, že poslední činnosti, které děláte před spaním, mají tendenci ovlivňovat váš následující den i kvalitu spánku? Úspěšní lidé pochopili, že jejich úspěch začíná u duševního a fyzického zdraví. A zdraví je přímo závislé na kvalitě spánku. Co dělají úspěšní lidé před spaním? Inspirujte se. 🙂

Úspěšní lidé pochopili, že spánek je důležitý. Jen při kvalitním spánku je možná psychická i duševní pohoda. A to je možná důvod, proč tito lidé dělají určité činnosti před spaním jako rutinu. Většina z nich například před spaním ráda čte. Jaké činnosti dělají úspěšní lidé dělají před spaním?

1. Čtou

Experti se shodují, že čtení je jedna z posledních činností, kterou dělá před spaním většina úspěšných lidí. Někteří dohánějí zprávy, které si nestihli přes den přečíst, jiní si prohlíží mnoho různých zdrojů (možná pro získání větší kreativity), někteří před spaním čtou beletrii. Není důležité co čtete…důležité je, že před spaním relaxujete tímto způsobem. 🙂

8435321969_8c5a154a0a_z

Úspěšní lidé před spaním čtou

2. Vytváří TO-DO list

Vytvoření TO Do listu před spaním je skvělý způsob, jak si utřídit myšlenky a odložit úkoly, které je nutné udělat, na druhý den. Při spánku nás totiž tyto úkoly nemají obtěžovat.

3. Tráví čas s rodinou

Člověk by neměl jen pracovat..nebo být sám. Pro duševní pohodu je velmi dobré popovídat si se svým partnerem, dětmi nebo jít na procházku se svým psem. Lepší, než jít spát později než partner je, povídat si s ním o průběhu vašeho dne…

2277185356_d65b2a0f78_z

Úspěšní lidé tráví čas se svou rodinou

4. Hodnotí uplynulý den

Někteří úspěšní lidé každý večer hodnotí právě končící den. Řeknou si nebo napíší, co se ten den povedlo. Zkuste to také. Uvidíte, že budete usínat mnohem klidněji.

5. Meditují

Mnoho úspěšných lidí 10 minut před spaním medituje. Je to skvělý způsob, jak uvolnit své tělo a utišit mysl.

2002937136_556449cf52_z

Meditace uvolní tělo a vyčistí mysl

6. Chodí spát s dobrou náladou

Přehrávat si před spaním negativní situace z uplynulého dne je jednoduché. Úspěšní lidé se ale takovému stavu snaží vyhnout. Pesimistické myšlenky ještě více stresují…vždy existuje důvod, proč jít spát s pozitivní náladou. A druhý den se přece může vydařit mnohem lépe…nebo ne?

2804386407_c60b05b6eb_z

Úspěšní lidé chodí spát s dobrou náladou 🙂

7. Neřeší práci před spaním

Pro klidný spánek je nutné nečíst ještě před spaním emaily, které pak pravděpodobně budete během spánku řešit. Před spánkem byste nějakou dobu práci řešit neměli. Půjdete pak spát s čistou hlavou a úkoly související s prací jednoduše počkají do druhého dne. Odpočatí je pak budete moci řešit mnohem efektivněji.

8. Představují si úspěch, který přijde zítra

Mnoho úspěšných lidí si představuje pozitivní výsledky projektů, na kterých právě pracují. Pozitivní naladění má často na výsledky práce až neuvěřitelný vliv.

14227269669_ddf8853dcf_z

Úspěšní lidé si představují budoucí úspěch 🙂

Zdroj/foto: businessinsider, flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru