8 důvodů, proč potřebujete SEO

8 důvodů, proč potřebujete SEO

O SEO jste jistě někdy něco slyšeli. Nebudeme tady rozebírat, o co jde, protože je to tak široce známý pojem, že je to zřejmě zbytečné. Místo toho se podíváme na důvody, proč optimalizaci pro vyhledávače vlastně potřebujete. Přesvědčíme vás, že funguje.

Tvorba webu je komplikovaná záležitost, která se skládá z několika důležitých skupin úkonů a věcí, které je potřeba zařídit. A mezi ty důležité věci, které byste měli zajistit, patří i optimalizace webových stránek. Proč se vyplatí do ní investovat čas a peníze?

1. SEO je investice

Když bude optimalizace webu udělaná dobře, je to investice na dlouhou dobu. Lidé budou po dlouhé roky vyhledávat téměř ta stejná klíčová slova. A když na vaši stránku narazí hned na první stránce Google vyhledávání, vyděláte rozhodně víc, než když se váš web bude krčit někde vzadu a nikdo o něm nebude vědět.

2. SEO je váš parťák

SEO optimalizaci můžete vnímat také jako dokonalého zaměstnance, který pracuje 24 hodin denně a vždy je 100% produktivní. Neustále na váš web přivádí nové potenciální zákazníky. A vy nemusíte hrábnout ani prstem. To všechno samo.

3. SEO & WPO

SEO dost souvisí s poměrně novým pojmem WPO: Web Presence Optimization. To je prakticky proces zviditelnění vašeho webu online. Zahrnuje sociální sítě, různé weby s hodnocením, Zlaté stránky, seznamy místních firem atd. Když zkombinujete dobrou SEO optimalizaci webu s WPO, máte vyhráno.

4. SEO vám prodává

Sečteno a podtrženo: SEO postupně zvyšuje prodeje. Vaše marketingové náklady budou nízké, zisky budou naopak růst.

5. Účinné SEO se vyplatí

Vaším hlavním cílem je efektivní optimalizace SEO, nehleďte tedy na cenu. Jak jsme uváděli v prvním bodě, je to investice do budoucna. Opravdu se vám to vyplatí. Přece chcete být lepší než konkurence.

6. SEO není nikdy příliš nákladné

Když už jsme u té ceny, musíme si zdůraznit, že to opravdu není hodně. Tvorba webu je sama o sobě finančně náročná, pokud chcete web kvalitní. Tak to platí i u SEO. Pro každý web je nutné vypracovat konkrétní strategii, kterou vám nikdo neudělá zadarmo. Existuje jen jeden způsob, jak optimalizaci zvládnout správně. Zato jich je ale spousta, jak ji udělat špatně. Tak pozor na to.

7. SEO je základní složkou online úspěchu

Základním kamenem pro úspěch online je optimalizace webové stránky. Sice je krásné, když má někdo designově překrásný web. Jenže když ho nemá optimalizovaný, je mu prakticky k ničemu, protože ho nikdo neuvidí.

8. SEO je více než jen správně napsaný kód

Existuje asi 200 faktorů, které je potřeba v rámci SEO optimalizace zvážit. Když to zvládnete, bude váš web skutečně ok. SEO míchá umění a vědu. Ale když se tenhle mix podaří, stoí to za to.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru