7letý chlapec vede vlastní recyklační firmu a šetří si tak na vysokou školu

Sedmiletý chlapec jménem Ryan Hickman je důkazem, že nikdy není brzy začít s recyklováním. Ve třech letech jezdil se svým otcem do recyklačního centra, přičemž tato oblast ho natolik zaujala, že začal sbírat recyklovatelné materiály od svých sousedů. A najednou se zrodila Ryanova recyklační firma, která už recyklovala přes 200 tisíc lahví a plechovek a ušetřila tisíce dolarů.

Ryan požádal své rodiče, zda může dát sousedům prázdné tašky, do kterých by sbírali plechovky a plastové láhve. Sousedé souhlasili. O zhruba čtyři roky později Ryan recykluje přes 22 tisíc kilogramů odpadků nasbírané v jeho rodném městečku Orange Country. Jeho společnost se zabývá každý týden tříděním a čištěním plastových či skleněných lahví a hliníkových plechovek, které se potom přepravují do recyklačního centra.

Ryans-Recycling-Company-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Ryan si už našetřil přes 10 tisíc dolarů na vysokou školu (ačkoliv na jeho webových stránkách upozorňuje, že ve skutečnosti šetří na vlastní popelářský vůz). A také daroval 1 624 dolarů na charitu.

Ryan se snaží, aby se odpadky nedostávaly na skládky a do oceánů. Dokonce prodává trička za 13 dolarů, přičemž výtěžek z nich jde na recyklační centrum.

Zdroj: Inhabitat

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru