78 % uživatelů řeší, zda zůstat nebo odejít ze sociálních sítí

Kyberbezpečnostní společnost Kaspersky Lab provedla průzkum, z něhož vyplývá, že značná část lidí uvažuje, zda zůstat či odejít ze sociálních sítí. Důvodem, proč zvažují zrušení profilů na sociálních sítích, je, že na nich tráví spoustu času. Ale na druhou stranu se obávají toho, že by ztratili kontakt s přáteli a digitální vzpomínky.

Ačkoliv řešení prvního důvodu může být složité, s druhým důvodem pomůže řešení od firmy Kaspersky Lab. Ta totiž vyvíjí aplikaci zvanou FFForget, která uživatelům bezpečně uloží jejich digitální vzpomínky ze sociálních sítí do zašifrovaných souborů. Uživatelé tak mohou odejít z prostředí sociálních sítí, aniž by ztratili fotografie, konverzace či videa.

facebook-1903445_1280

Zdroj: Pixabay

Trendem posledních let je, že digitální zařízení představuje externí lidskou paměť. Ze studie také plyne, že lidé jsou závislí na neustálém kontrolování zpráv a statusů na sociálních sítí přes mobilní telefony či tablety. Spousta lidí přiznává, že jsou závislí na moderních technologiích. Až 39 % respondentů přiznalo, že na sociálních sítích plýtvají spoustu času. A téměř 78 % uvažovalo, že z prostředí sociálních sítí úplně odejde.

I přestože jsou lidé odhodlaní opustit sociální sítě, jsou nuceni na nich zůstat, protože až 62 % uživatelů se obávají, že by ztratili kontakt s přáteli. A 21 % nechce ztratit digitální vzpomínky, především fotografie.

Aplikace FFForget by měla vyjít v roce 2017. Zájemci se už nyní mohou přihlásit na stránce ffforget.kaspersky.com, kde mohou psát své připomínky a ovlivnit vývoj appky. Současně získají přednostní přístup k betaverzi.

Zdroj: Tisková zpráva

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru