Dnes vyšlo 1 článků

70 let od Dne D: Sledujte ho v reálném čase

70 let od Dne D: Sledujte ho v reálném čase

Možná si ještě něco pamatujete z hodin dějepisu, a tak si vzpomenete, která významná událost nesla označení Den D. Ano, bylo to vylodění v Normandii, jedna z nejdůležitějších událostí druhé světové války. Protože se právě dneska slaví 70. výročí této významné akce, všude se o ní mluví. Dokonce i na Twitteru. Tam totiž máte možnost sledovat ji v reálném čase.

Prostřednictvím Twitteru můžete Den D prožívat doslova minutu po minutě. Několik účtů nám v reálném čase odhaluje, co, kdy a kde se skutečně odehrálo a umožňuje nám situaci smysluplně porozumět. Sledujte tyto účty i vy, abyste věděli, co se stalo 6. června 1944.

1. @RealTimeDDay

realtimeday

Za tímhle účtem stojí The Newsdenní tisk z britského Portsmouthu. Píše je Sam Bannister, který do tweetů přidává i fotografie válečných veteránů a dalších scén z vlastního archivu.

2. @CBCDDayLive

cbc-dday-live

Kanadský zpravodajský kanál CBC zveřejňuje detaily ze Dne D se zvláštním důrazem na roli Kanady. Přidává archivní fotografie z vládních zdrojů i muzeí, které akci podporují. V CBC se navíc neomezují pouze na Twitter, ale informují i na svém webu a v televizi.

3. @ukwarcabinet

war-cabinet

Tenhle účet používá oficiální vládní a vojenské dokumenty z Národního archivu ve Velké Británii, ve tweetech můžete vidět i zápisy z deníků z lodí.

Tak si vyberte, jaký účet budete sledovat a vzhůru do hlubin dějin! Tweety ze Dne D poběží až do 8. června.

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru