70% amerických uživatelů Facebooku má mezi svými přáteli homosexuála

70% amerických uživatelů Facebooku má mezi svými přáteli homosexuála

Američané jsou stále více otevření své sexuální orientaci, což by mohlo pomoci porazit předsudky. Na počest Gay Pride Week, v rámci nějž probíhaly oslavy až do neděle, Facebook zveřejnil čísla, která ukazují, že 70% amerických uživatelů se přátelí s někým, kdo se uvádí jako homosexuální, lesbický nebo bisexuální. Tato skutečnost by mohla připomínat všem lidem, že pokud jsou k někomu kvůli jeho sexuální orientaci netolerantní, zraňují ho.

Oslavy Gay Pride Week.

Oslavy Gay Pride Week.

Dříve byla sexuální orientace často držena v tajnosti. To znamenalo, že lidé měli homosexuální přátele, jen o tom nevěděli.

Ale svět se mění. Facebook umožňuje lidem, aby uvedli své sexuální preference, a dokonce vám umožní vyhledat, kteří z vašich přátel jsou gayové nebo lesbičky.

Nutno však podotknout, že údaj 70% je pouze pravděpodobný, ale rozhodně ne konečný odhad Američanů s homosexuálními kamarády. Ne všichni totiž svou orientaci na Facebooku uvádí a ne všichni ji uvádí pravdivě. Skutečné procento se tak může ještě více blížit stovce. A to by bylo jedině dobře. Pokud by to vědělo více lidí, rozhodně by to pomohlo při odstraňování předsudků.

Zdroj: techcrunch.com, obrázek: venere.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru