7 zásadních tipů pro bezpečný sexting

7 zásadních tipů pro bezpečný sexting

Zprávy se sexuálním obsahem jsou v poslední době stále častěji vídaným jevem. Především tedy mezi mladými lidmi. Jenže je tu nemalé riziko, že se s partnerem jednoho dne nepohodnete a on vaše fotografie nebo videa někde zveřejní. Bylo to tu už tolikrát.

Ptáte se, proč je sexting tak populární? Jestli neznáte odpověď, zřejmě jste ho ještě nikdy nezkusili. Je to jednoduchý způsob, jak proniknout do tajů svých fantazií a jak vytvořit vzrušení. Chcete-li si tedy bezpečně okořenit svůj život, zvažte následujících sedm chytrých tipů.

1. Rozhodněte se, zda zveřejníte svoji tvář

Když se někdo s celým světem podělí o vaše pikantní fotografie, je to opravdu tak hrozné, jak to zní. Proto byste měli vždy zvážit, zda na tu fotografii ve spodním prádle dáte i svůj obličej. A nezapomeňte ani na jiné identifikovatelné prvky, jako například tetování. Pokud nikdo nebude mít šanci dokázat, že jste to opravdu vy, budete spát daleko klidněji.

Pozor: Rozmazání obličeje v Photoshopu nemusí vždycky fungovat. Existuje software, který může rozmazání zase zpět odmazat.

2. Nesextujte, když jste opilí

Ono i běžné smskování za opilého vztahu nese určité riziko. Natož pak sexting.

Když jste opilí, často odvážně sáhnete po mobilu a pošlete něco, co byste za střízlivého stavu nikdy neodeslali. Navíc fakt chcete riskovat, že to pošlete špatné osobě? Ráno toho budete litovat. Ušetřete si rozpaky a pocit trapnosti a při pití umístěte svůj telefon z dosahu.

i-apologize

Přece se pak nechcete takhle potupně omlouvat?

3. Odstraňte ze svých fotek metadata

I když na fotografii není váš obličej, stále ještě existuje způsob, jak zjistit, že jste to fotili vy.

Fotoaparáty ke každé fotce automaticky přidávají metadata. Jsou to skryté informace o umístění, datu a času, kdy byla fotografie pořízena, a jakým fotoaparátem.

metadata

Ve Windows si stačí zobrazit Vlastnosti, jít do Podrobností a zvolit možnost Odebrat vlastnosti a osobní informace

Pokud máte počítač s Windows, metadata odstraníte jednoduchým kliknutím na … Na Macu budete potřebovat software třetích stran – třeba ImageOptim. Nebo si rovnou stáhněte nějaký z Google Play (EXIF Stripper) nebo iTunes (TrashExif) a odstraňujte metadata přímo v mobilu.

4. Odstraňte důkazy

Nikdy nevíte, kdo bude čmuchat ve vašem mobilu nebo kdo náhodně zahlédne vaše nahé fotografie či neslušné SMSky. Obzvlášť pokud nemáte mobil zamčený nebo jej často necháváte někde ležet. Jestliže chcete mít fotky někde schované, nahrajte je třeba na flashku, ale rozhodně není dobré nosit je pořád u sebe.

5. Nesextujte v práci

Zdá se vám to jako jasná zásada? Byli byste překvapeni, kolik lidí ji nedodržuje. Podle nedávného průzkumu se většina sextingu odehrává v úterý mezi desátou hodinou ráno a polednem. Tou dobou je většina lidí v práci.

Sexting v práci je riskantní. A sexting prostřednictvím pracovního telefonu je ještě riskantnější a nikdy byste to neměli dělat. Pokud je některé z vašich zařízení napojené na firemní Wi-Fi síť, měli byste být opatrní. Přece nechcete skončit na koberečku.

A stejně to platí, pokud je v práci váš protějšek. I když vy se válíte doma, měli byste se omezovat.

at-work

V práci jste od toho, abyste pracovali, ne sextovali

6. Sextujte přes bezpečná zařízení

Pokud máte více zařízení, která jsou vzájemně propojena, dvakrát myslete, než odešlete.

Řekněme, že sextujete ze svého iPhonu prostřednictvím iMessage. A váš iPad, který je doma, je také připojen k iMessage… Vašeho spolubydlícího by to určitě zaujalo.

Stejná situace může nastat u spousty komunikačních aplikací – WhatsApp, Google Hangouts nebo Facebook Messenger.

7. Ujistěte se, že svému partnerovi můžete věřit

Je snadné uvěřit frázím „Přísahám, že to nikdy nikomu neukážu“. Jenže bohužel člověk, kterému dnes věříte, vás zítra může zradit. Před odesláním byste měli přemýšlet o tom, jak moc můžete příjemci důvěřovat.

Zdroj: Mashable, fotografie: Flickr - Pro Juventute

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru