Dnes vyšlo 15 článků

7 věcí o Androidu, které možná nevíte

7 věcí o Androidu, které možná nevíte

Být tak populární jako Android by si přál leckterý mobilní operační systém. Přestože ho denně používají nejméně miliony lidí, spousta z nich o něm ví málo informací.

1. Jak to všechno začalo    

Android začal svůj život jako nápad Andyho Rubina, který v říjnu 2003 založil Android Inc. s cílem vytvoření nové mobilní platformy. Google měl čich na to, že by z toho mohlo něco být, a v srpnu 2005 Android Inc. odkoupil. Kdo ví, zda by byl Android dnes tolik úspěšný, kdyby se za něj nepostavila úspěšná firma.

2. Skoro to nevyšlo

Podle Businessweek nebyl Android po svém založení příliš úspěšný a měl co dělat, aby se vůbec zachránil.

3. Řada Nexus

Řadu Nexus, která rozhodně přispěla k popularitě Androidu, všichni očekávali dlouho předtím, než se objevila. Lidé spekulovali o „gPhone“ již v roce 2007. Nexus One ale vyšel až v roce 2010.

4. Microsoft si myslel, že to nebude velká událost

Hlava marketingového Windows Mobile týmu, Scott Horn, řekl při vydání androidu, že nerozumí tomu, jaký vliv na trhu chtějí tvůrci Androidu mít.

5. Změna rozlišení byla zavedena až ve verzi 1.6

Schopnost automaticky změnit velikost obrázků na základě velikosti displeje se objevila až ve verzi Donut (1.6). To připravilo cestu pro obrovský rozmach androidích zařízení na současném trhu.

6. Android telefon ve vesmíru

Před měsícem jedna britská firma zahájila projekt Nexus One do vesmíru, kde bude Nexus skutečně jako součást experimentu kontrolovat satelit. Všichni tak budeme mít možnost sledovat, jak dobře si poradí s nástrahami vesmíru.

7. Nesladký název

Názvem první oficiální verze kódu nebyl žádný dezert! Všechny verze Androidu se jmenují podle nějakého výborného sladkého zákusku. Úplně první verze Androidu uvolněna pouze pro vnitřní vývojáře v roce 2007 nesla nudný název R2-D2.

A co vy? Věděli jste o Androidu toto a víte ještě mnohem více? Nebo používáte Android denně, ale vůbec vám nevadí, že neznáte trochu té nepotřebné teorie,  a raději si s Android zařízením hrajete v praxi? Nebo souhlasíte se Scottem Hornem z Microsoftu a Android raději moc nemusíte?

Zpracováno podle networkworld.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Code9

    Právě protože jsem začal používat mobilní zařízení denně k pracovním účelům, po roce používání Andriodu jsem přešel na iOS. Dnes to vidím jako skvělé rozhodnutí.

Nahoru