7 věcí, které jsme dělali, když jsme neměli smartphony

Vzpomínáte si ještě, jaké to bylo, když jsme neměli smarpthony? Většina z nás už zřejmě jen matně. Staly se nedílnou součástí našeho života, zvlášť když se nudíme. Ale co jsme vlastně dělali bez nich? Jak jsme mohli přežívat? Pojďme se na to podívat  a zamyslet se, zda si na to pamatujete a zda se vám stýská po těchto starých zvycích.

1. Žili jsme bez duckface

Fotili jsme s běžnými fotoaparáty selfies? Nevzpomínáte si, že? Nebudeme tvrdit, že duckface se neobjevily dříve než smartphony. Ano, asi byly. Ale bylo možné setkat se s nimi jen zřídka. Tehdy se přemýšlelo nad tím, co se vyfotí. V pozadí se neobjevovaly nevhodné věci – záchod, zesnulý příbuzný, a tak dále.

duckFace

Sexy, že?

2. Používali jsme videokamery

Pokud vaši rodiče neměli kameru doma, zřejmě si ji půjčili od přátel, aby mohli natočit významné chvíle svého dítka. Nebyla žádná veřejná videa, vines ani vlogy. Vzhledem k tomu, co všechno se dneska natáčí a umísťuje na internet, to bylo zřejmě dobře.

3. Googlili jsme sami

Ano, ani jít na Google a zadat tam slovo, které nás zajímá, už často nejsme schopni. Vždyť máme Siri nebo Cortanu, kterým řekneme, co potřebujeme, a ony to prostě udělají. Výjimku tvoří případy, kdy nám tyto chytré asistentky neporozumí.

4. Nosili jsme cihly značky Nokia

Pamatujete si na smartphony Nokia? Ve volných chvílích jsme na nich hrávali „hada“. Vzpomínáte? Hodily se ale i k dalším účelům. Například když jste s nimi po někom hodili, mohli jste ho těžce zranit. Nokie jsou nezničitelné.

falls

Když vám spadne dnešní smartphone, rozbije se. Když vám spadne Nokia, rozbije se podlaha.

5. Sami jsme vytáčeli čísla

Na smartphonech je to jednoduché. Kliknete na číslo a váš telefon ho sám vytočí. Nanejvýš budete muset telefonní číslo poprvé zadat a uložit. Ale pamatujete si na časy, kdy se telefonní čísla musela ještě opravdu vytáčet? Tehdy se vyplatilo pamatovat si aspoň číslo své přítelkyně nebo rodičů.

6. Nevytvářeli jsme si seznamy skladeb

Oblíbené písničky jsme si mohli dát jedině tak na CD. O dnešním luxusu, který je nám dostupný v podobě Spotify, iTunes nebo Pandory, jsme mohli jedině snít. Tehdy nikdo nemohl mít desítky playlistů pro každou náladu. Také bylo docela problematické si vzpomenout, na jakém CD je ta písnička, kterou zrovna hledáte.

7. Nebylo tak snadné zbavit se trapných situací

Smartphony jsou úžasné. Proč? Představte si například, že sedíte ve vlaku proti někomu, s kým se na sebe neustále po očku koukáte. Je to nepříjemné, že? Dřív byste to museli nějak přetrpět. Dnes prostě vytáhnete telefon a budete předstírat, že třeba píšete smsku.

smarpthone_during_the_ride

Dnes už si vás nikdo ani nevšimne. Všichni koukají do smartphonů

Je to už dlouho, že? Uvědomujete si, že jednou budete svým dětem muset popsat, jak vypadal ten klasický telefon se šňůrou, na kterém jste museli vytáčet čísla otáčením číselníku? Budou se na vás koukat tak, jak jste se vždycky vy dívali na své prarodiče, když vám popisovali fonograf či podobné vynálezy z doby kamenné. Budou si o vás myslet, že jste blázni. 

Zdroj: Allwomenstalk; fotografie: DigitalTrends, Straitstimes, Know Your Meme

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru