7 věcí ke zvážení při koupi kvadrokoptéry

Kvadrokoptéry dnes nejsou ničím nedosažitelným. Můžete si ji pořídit i vy,  cena se za několik posledních let výrazně snížila. A nejlepší je, že většina z nich zvládá zachytit čistý obraz. Co tedy vzít v úvahu, pokud se chystáte koupit novou létající hračku?

1. Typ kamery

Co si budeme povídat, kvadrokoptéra bez kamery není tolik atraktivní. Všichni si představujeme tu zábavu, jak budeme špehovat sousedy nebo ségru v okně. A proto je důležitým aspektem při výběru právě kamera. Některé modely jsou dodávány s vlastní, k jiným je třeba připojit například GoPro. Obecně by se dalo říci, že lepší jsou ty s vestavěnou kamerou.

Vezměte v úvahu:

  • rozlišení fotek
  • rozlišení videa
  • zda se dá kamera natáčet

2. Dosah ovládání

Dobré drony s kamerou zvládají doletět klidně 400 metrů (a více) od vás a stále jste schopni je navigovat. Jakmile se ztratí z dosahu, pomocí GPS se automaticky vrátí z místa, ze kterého vyletěly. Dražší modely mají delší dosah, takže jestliže vybíráte levnější variantu, sledujte čísla.

f116937

3. Přímý přenos

Přímý přenos videa je důležitý, pokud se dronem letíte mimo dosah svého pohledu. Video se obvykle přes WiFi automaticky přenáší do počítače, tabletu nebo telefonu. Někdy bývá obrazovka přímo na ovladači. Opět platí, že kvadrokoptéra s přímým přenosem videa je dražší.

4. Životnost baterie

To je jedno z nejdůležitějších kritérií. Ať už si kvadrokoptéru kupujete pro sebe nebo jako hračku pro své dítě, určitě nebudete nadšení, když se během několika minut vybije.

Nezapomeňte vzít v úvahu také dobu nabíjení. Určitě vás nebude bavit čekat několik hodin, než se hračka dobije. A půjdou do ní dát náhradní baterie? Má kamera vlastní baterie?

5. Rychlost

Tady záleží na tom, pro jaké účely vám bude kvadrokoptéra sloužit. Při natáčení fotbalového zápasu je potřeba vyšší rychlost než při špehování sousedů přes plot.

nahled-velky

6. Design

Jde o vaše preference, ale mohli bychom si říci něco k váze. Čím těžší dron, tím více energie spotřebuje, aby létal. Avšak těžší modely si lépe poradí s poryvy větru.

7. Možnost výměny částí

Některé drony se nevyplatí opravovat, u jiných lze snadno vyměnit vrtule, baterie a další součástky. Pak se nebudete muset tolik bát, že si drona rozbijete.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru