Dnes vyšlo 15 článků

7 unikátních předmětů CIA používaných ke špionáži

V muzeu CIA ve Washingtonu je odtajněno cca 600 z asi 20 000 předmětů, které v historii CIA používala ke špionáži. CIA dodnes vychází ze starých vynálezů ke zdokonalování těch nových. V muzeu je vystavena spousta předmětů, od skrytých kamer až po mouchy na zdi.

1. Kamera v krabičce od cigaret

Miniaturní fotoaparát značky Tessina z 60. let v krabičce od cigaret. Tento fotoaparát si prý CIA vybrala proto, že byl v té době nejmenší a nejtišší.

a-camera-that-fits-in-a-cigarette-pack

2. Poštovní holubi

Během druhé světové války měli na sobě lehké kamery také poštovní holubi. Jakmile se blížili k cíli, pořídili stovky fotografií. Tyto snímky byly mnohem podrobnější než ty, které byly pořízeny z letadel, protože holubi mohli létat mnohem níže.

a-carrier-pigeon

3. Falešná vážka

V této falešné vážce byl zabudován miniaturní mikrofon. Pomocí dálkového ovládání dokázala létat 60 sekund. Problém nastával, když byl větší vítr. CIA však tento předmět údajně nepoužila.

the-insectothopter

 

4. Zařízení detekující vetřelce

Tyto předměty byly navrženy tak, aby splynuly s půdou a byly používány ve Studené válce. Jakmile přístroj zaznamenal vibrace, vestavěná anténa vyslala CIA varování pomocí rádiových signálů.an-intruder-detection-device

5. Charlie – robotická ryba

V roce 1990 CIA vyvinula Charlieho. Tato robotická ryba sbírala podvodní signály z nepřátelských lodí. Sumec má v těle vestavěný mikrofon a je poháněn mechanismem, který je skryt v ocase.

charlie-the-robot-fish

6. Ruční klikový vrták

Pomocí tohoto zařízení agenti vytvořili otvor ve zdi, do které pak skrývali mikrofon.

a-hand-crank-drill

7. Dutá mince

Tato mince vypadá jako obyčejný dolar. Uvnitř je ale dutá a vejde se do ní například malý film. Tímto způsobem si agenti mohli předávat cenné informace, aniž by vzbudili pozornost.

a-hollow-silver-dollar

Zdroj/foto: techinsider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru