7 tipů, jak zvýšit sílu vašeho Twitter účtu

7 tipů, jak zvýšit sílu vašeho Twitter účtu

Twitter sice nedosahuje úspěšnosti Facebooku, ale mnoho lidí na něm má účet. Možná i vy patříte mezi jeho uživatele, ale stejně jako mnoho jeho uživatelů si nejste úplně jisti tím, jak od něj můžete získat ještě víc – osobní uznání nebo větší popularitu vaší firmy.

Uživatelé Twitteru se příliš často vyjadřují o věcech, které se dějí okolo nich, aniž by ho používali pro svou podporu nebo podporu svého podnikání. Twitter není o tom, abyste získali co nejvíce followerů, ale o tom, aby byl váš tweet „slyšet“. To není vždy snadné, ale nebojte se. Máme zde pro vás 7 inspirativních tipů, se kterými to půjde jednoduše lépe.

1. Ukažte respekt

Bude to znít samozřejmě, ale pamatujte, že na Twitteru to není jiné než ve skutečném životě. Pokud chcete, aby ostatní respektovali vás a vaše názory, budete muset respektovat je a jejich názory. Respekt samozřejmě neznamená, že musíte nutně se vším souhlasit, ale rozhodně to také neznamená, že budete lidem nadávat za jejich názory. Pokud se vám příspěvek nelíbí, můžete ho buď ignorovat, nebo nesouhlasit s tím, že uvedete rozumné argumenty.

Nikdy nepoužívejte Twitter k tomu, abyste někoho diskriminovali, protože se to nakonec stejně obrátí proti vám. Nikdo nechce sledovat lidi, kteří to dělají.

respect

2. Naučte se jazyk

Twitter je sám pro sebe malým světem, a pokud chcete dobře zapadnout do jeho komunity, měli byste se naučit základy Slanguage Twitter (nebo Lingo). Nemusíte znát všechny výrazy, ale znát základy vám vždy pomůže.

3. Mluvte pouze tehdy, pokud máte co říct

To asi není třeba nijak speciálně vysvětlovat, že? Nikdo nemá rád lidi, kteří moc mluví, aniž by vůbec něco řekli. Známe to od politiků a na Twitteru to funguje stejně. Proč tweetovat, jestli to, co se chystáte říct, nikoho nezajímá?

Takže než napíšete nějaký tweet, zeptejte se vždy sami sebe: Bude to někoho zajímat? Přinese to někomu nějakou hodnotu?

4. Poskytujte přehled

Online síť je skvělá, protože poskytuje příležitost vyměňovat si s lidmi mnoho informací o různých věcech. Nemáte radost, když získáte odpověď na svou otázku při procházení Twitteru?

Přemýšlejte o tom, co by ostatní chtěli, abyste tweetovali. Když píšete tweet, můžete někomu pomoci pochopit něco nového. Takže se vždy snažte svému příspěvku dát nějakou hodnotu. Můžete něco vysvětlit, přidat nějaký obrázek, který ilustruje to, co říkáte, nebo ještě lépe přidat odkaz na online zdroje, které poskytují všechny informace na toto téma.

Základním pravidlem ale je tvořit tweety ze spolehlivých informací.

5. Ukažte hodnocení

Kdo z vás nemá rád, když vás někdo ocení? Každý je rád třeba za like na Facebooku. A ten pocit ze „sociálního uznání“ platí i pro Twitter. Všichni jsme rádi, když se lidé zmíní o tom, o čem jsme psali, nebo ještě lépe – když retweetují, co jsme řekli. Je snadné ukázat někomu uznání.

tumblr_mnp5m0zEwE1rhk0sdo1_500

6. Rozšiřte svou síť

Bez ohledu na to, jak dobří jste, potřebujete followery. Pokud jde o rozšíření vaší sítě, funguje mikroblogovací sociální platforma velmi jednoduchým způsobem. Sledujte zajímavé lidi, tweetujte o zajímavých věcech, zapojte se do konverzace a brzy uvidíte přísun nových followerů. Není to žádné tajemství a žádná věda.

7. Nezapomeňte na legraci

Bavte se a užívejte si to. To jsou základní pravidla. Teď už víte, jak na to, a je to jen na vás. Twitter, jako každá sociální síť, je o tom dostávat víc a dělat víc, a vždy by to mělo být provedeno pozitivním a zábavným způsobem. V opačném případě to budete dělat jednoduše špatně.

george-of-the-jungle

Zdroj: We Are Social Media

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru