7 tipů, jak vyfotit nejlepší fotky mobilem

Myslíte si, že profesionálně vypadající fotky můžete vyfotit jen drahým fotoaparátem? Mýlíte se. Jde to i mobilem. Jen musíte znát ty správné triky, které si právě ukážeme.

1. Jak vyfotit hezké panorama

Když máte vyfotit panorama, samozřejmě musíte ve fotoaparátu zapnout ten správný režim. Kromě toho, že nepovedeným panoramatem můžete někomu useknout nebo zdeformovat třeba končetinu, se ale dají vytvářet i skutečně působivě vypadající věci. Například když si někam stoupnete a necháte okolo sebe chodit člověka, může být na fotce rovnou několikrát (říká se tomu „panodash“).

panorama

2. Panorama za jízdy

Docela působivé fotky vzniknou, když budete fotit za jízdy. Takže už víte, co máte dělat, až se budete příště v autě nudit.

panodriveby

3. Přibližování

Čím si přibližuje člověk? No přece dalekohledem. Tak proč to přes něj nevyzkoušet i mobilem? Funguje to.

zoom_dalekohled

4. Makro fotky

Kápněte na čočku telefonu malou kapku vody. Opravdu malinkou, která tam bude držet. Makro fotky pak budou vypadat mnohem lépe.

macro

5. Odraz

Fotografové obvykle mají takový odrážecí talíř, nicméně z podobného materiálu je i hliníková fólie, kterou dáváte na přední okno auta proti slunci. Například při focení portrétů s ní dosáhnete neočekávatelných výsledků.

reflector

6. Sluchátka

Víte, jak efektně fotit selfie bez toho, aby vám je kazila nevzhledná ruka, ve které mobil držíte? Je to jednoduché. Dejte si mobil pěkně do stojánku, připojte sluchátka a foťte tím, že budete mačkat ovládací tlačítko na kabelu.

noarmselfies

7. Fotografování pod vodou

Nemusíte mít ani vodotěsný mobil, abyste mohli zachytit úžasné záběry pod vodou. Stačí dát mobil do skleničky a skleničku ponořit pod vodu.

underwater

Všechny tipy máte pěkně předvedené v následujícím videu od Cooph.com:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru