7 tipů, jak ušetřit starosti i finance s operativním leasingem

7 tipů, jak ušetřit starosti i finance s operativním leasingem

Operativní leasing je v podstatě dlouhodobý pronájem automobilu, u kterého vám leasingová společnost nabídne full-service. Co to pro vás znamená? Ve zkratce tolik, že platíte pouze pravidelné měsíční splátky bez nutnosti počátečních akontací a velkých investic.

Kromě finanční úspory pak ušetříte rovněž nervy za péči o auto, protože starost o vůz přebírá leasingová společnost. A to kompletní – včetně pojištění, daní, servisu, výměny kol v sezoně, palivových karet – vy do auta vlastně jen tankujete palivo. A samozřejmě jezdíte.

A protože se nestáváte majitelem vozu, ten zůstává celou dobu v majetku leasingové společnosti, nemusíte se po uplynutí leasingové smlouvy starat o zbytečnou administrativu a rizika s provozem aut spojená, například sledování vývoje cen ojetin na trhu.

Operativní leasing patří především na západ od našich hranic k poměrně oblíbenému způsobu financování vozového parku firem.

  1. Operativní leasing vás vyjde levněji než další způsoby financování (úvěr, finanční leasing, hotovost).
  2. Nevážete v autě kapitál – ten můžete využít pro sebe či podnikání.
  3. Optimalizujete cash-flow.
  4. Nestaráte se o další nutné věci, které je třeba zařídit (pojištění, daně, servis, asistence, nové gumy, palivové karty atd.)
  5. Nestaráte se o prodej auta po skončení smlouvy o operativním leasingu.
  6. Auto zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti (díky tomu platíte nižší cenu, splácíte jen rozdíl mezi pořizovací cenou a garantovanou zůstatkovou hodnotou).
  7. Ušetříte v průměru deset až dvacet procent celkových ročních nákladů na provoz automobilu.

Chci operativní leasing vyzkoušet!

Pokud budete chtít operativní leasing vyzkoušet, nechte si přesně spočítat a ověřit, že se vám to vyplatí. Každá dobrá leasingová společnost vám připraví detailní rozpočet, ze kterého bude jasné, za co a jakou částku platíte.

Pokud vás zajímají konkrétní částky a úspory ve financování u různých tipů aut, včetně operativního leasingu, vyzkoušejte například Srovnávač financování od společnosti LeaseplanGO Česká republika.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru