7 počítačových her na sychravé podzimní večery

Nemáte co dělat o sychravých podzimních večerech? Tak nezoufejte.Letošní podzim totiž přinesl doopravdy plno kvalitních počítačových her. Jedná se sice většinou o pokračování klasik, ale je tu i pár úplných novinek. Věříme, že každý z vás si najde tu svou hru.

Total War: Rome II

žánr: tahová/ real-time strategie


Total War: Rome II v době vydání byla velmi zabugovaná a bylo zde plno technických problémů. Nicméně nyní, po 2 měsících je většina chyb už opravena a tak si již můžete v poklidu užít hraní. Jedná se o mix tahové a real-time strategie.

V tahové části na mapě světa ovládáte svůj národ a snažíte se pokořit ostatní státy ať už ekonomicky, politicky nebo vojensky. A právě při posledních z nich se můžete (ale nemusíte) přenést do real-time strategie, kde velíte samotné bitvě.

I mapa světa je zde propracovaná

I mapa světa je zde propracovaná

A na ty si musíte připravit pořádný herní stroj, protože je jedná o skutečné grafické orgie. Někteří z vás jistě pamatují i Total War: Rome. Oproti tomuto předchůdci je hra mnohem obsáhlejší, a hlavně jsou zde konečně zpracované i lodní bitvy.

Ty můžete (vy)hrát sami a stejně jako u pozemních bitev je zde plno taktických možností, takže nejsou nudné. Celkově se jedná o povedenou strategii a vydrží vám klidně i celé týdny.

FIFA 14

žánr: fotbal

Herní fotbalovou sérii FIFA od EA Games asi nemusíme nikomu představovat. Proto jenom v krátkosti: jedná se o fotbalový simulátor, kde můžete hrát buď za tým, nebo za jednoho konkrétního hráče.

FIFA 14 nepřichází s žádnou revolucí. Nejde ale říci, že se jedná o FIFA 13 s novými soupiskami. Již po pár zápasech si totiž všimnete upravené fyziky (míč při střelách má trochu reálnější trajektorii), lepšího pohybu (lépe se střílí) nebo třeba zlepšené umělé inteligence (spoluhráči lépe nabíhají, dokážou uhýbat vašim střelám).

FIFA 14

Každý rok je grafika hezčí a hezčí

Rovněž vylepšení se dočkaly i Skill Games, které obsahují desítky mini her, které lze dokonce nazvat až tréninkem. Nejenom že jsou zábavné, ale můžete si zde natrénovat i specifické situace.

Těchto nově nabytých dovedností můžete využít například v online herních režimech, kterých je tu opět požehnaně. Můžete např. hrát normální zápas proti náhodným hráčům či kamarádům.

LEGO Marvel Super Heroes

žánr: akční adventura

LEGO Marvel Super Heroes, jak už název napovídá, je další ze série LEGO her. V minulých hrách jsme mohli hrát například za Batmana, Indiana Jones či za postavy ze Star Wars. Tento díl je zaměřený na postavy Marvelovských komiksů.

Můžete tedy zde potkat například Spider-Mana, Hulka Wolverina nebo například Iron Mana. To přináší i velkou různorodost. LEGO postavičky se od sebe totiž neliší jenom vzhledem, ale i speciálními vlastnostmi.

Poznáváte obě postavy?

Poznáváte obě postavy?

Tímto jste dokonce během levelu přehazovat postavy, protože na některé puzzly musíte použít např. Kapitána Ameriku a jeho štít nebo rakety Iron-Mana. Celkově puzzle nejsou příliš náročné, většinu z nich zvládnout i děti.

Fanoušci Marvel univerza ocení časté narážky na filmy či komiksy. A „obyčejní“ dospělí hráči ocení jednoduchý humor a celkové nenásilné pojetí hry.

Outlast

žánr: horrorová adventura


U počítačových her se jde i bát. Důkazem je toho pár měsíců starý počin ze studia Red Barrels s názvem Outlast. V hlavní roli se ujmete investigativního novináře Milese Upshura, který se rozhodne prozkoumat starý blázinec v Coloradu, protože se tu prý děje něco divného.

Takovéto momenty nejsou ničím výjimečným...

Takovéto momenty nejsou ničím výjimečným…

Potají se zde v noci vloupá, aby zjistil, co se to tu děje. Po chvíli zde uvidí plno mrtvol a dojde mu, že mu jde o život a snaží se utéci ven. Jestli se mu to podaří? To už musíte zjistit sami.

Nicméně jedná se o jednu z nejvíc hororových her posledních let, takže pozor na to. Budete se bát i ve dne.

Battlefield 4

žánr: střílečka z první osoby


Jestli máte chuť si pořádně zastřílet, tak Battlefield 4 je přesně pro vás. Tentokrát je celá hra zasazená do současné Číny, což je docela pochopitelné. Celá hra se tedy odehrává v relativně svěžím prostředí.

Je zde docela velká míra destrukce, díky které je zde plno wow momentů. Nicméně celý singleplayer slouží jenom jako úvod k multiplayeru. Na tom konec konců stojí celá hra. Jestli vás tedy multiplayer moc nebere, tak byste si měli velmi rozmyslet koupi této hry.

Battlefield 4 se může chlubit překrásným grafickým kabátem

Battlefield 4 se může chlubit překrásným grafickým kabátem

Největší novinkou v multiplayer je režim Commander. Jak už název napovídá, tak se zhostíte role velitele. Velitel může rozesílat důležité zpravodajské informace, pomáhát pomocí podpůrných akcí a dávat příkazy svým jednotkám.

Saints Row IV

žánr: akční hra


Tento potrhlý klon GTA zná téměř každý. Točí se kolem fialových gangsterů Saints, a je šílenější než kdy dříve. Šéf Saints se totiž stal prezidentem USA, a to je jenom začátek.

V minulých dílech jste totiž bojovali proti ostatním gangům, v tomto díle postoupíte o úroveň výše – budete nepřímo bojovat s mimozemštany. Co se změnilo oproti minulým dílům? Budete mít super schopnosti.

Saints Row IV

Všelijakých volovin je zde plno…

A ne ledajaké. Budete moci běhat obrovskou rychlostí, skákat do obrovských výšek a moho dalších. Celou hru se budete bavit i díky úžasnému humoru, který se tu neustále objevuje.

Card Hunter

žánr: karetní tahová strategie

Mnoho hráčů trávi či trávilo večery u stolních her. Společně s jídlem okolo stolu, aby všichni pochopili pravidla. Řvaní na kamaráda, protože tu nejlepší kartu použil zrovna na vás. Sprosté nadávky protože vaše kalkulace nevyšly.

Tyto pocity se snaží oživit hra Card Hunter. A víceméně se ji to daří. Úspěšně totiž kombinuje to, co milujeme na karetních a počítačových hrách. Ovládate celkem 3 postavy. Každá z nich má svoji výbavu, kterou můžete měnit.

Rozhodně to není procházka růžovým sadem

Rozhodně to není procházka růžovým sadem

Tato výbava určuje jak pasivní, tak i aktivní schopnosti, která má daná postava. Díky je zde obrovské množství taktik. Budete mít lehké brnění, tedy velkou mobilitu ale malou obranu, nebo těžké brnněí, takže velkou obranu ale pomalý pohyb?

Dáte přednost obyčejnému meči, nebo třeba kopí, které dá menší poškození, ale má zase větší dosah? Celou hru vás budou provázet podobná rozhodnutí.

 

Komentáře

Nahoru