7 ohromujících autobusových zastávek v malém rakouském městečku

Autobusová zastávka je asi poslední místo, u kterého byste očekávali high-end design. Nicméně venkovské městečko v Rakousku – Krumbach – zrealizovalo projekt s názvem BUS:STOP, v jehož rámci tamní kulturní sdružení požádalo sedm světových architektů přepracovat nezajímavé autobusové zastávky v ohromující umělecká díla.

Vzhledem k tomu, že na projekt byl vyhraněn omezený rozpočet, pořadatelé namísto finanční odměny nabídli architektům dovolenou v malebném městečku Krumbach.

Autobusové zastávky nejenže poskytují ochranu před přírodními živly, ale zároveň jsou umělecké a nekonvenční. Projekt realizovalo celkem sedm architektů ze sedmi zemí a tří kontinentů. Projekt byl z velké části financován ze soukromých darů. Zastávky byly otevřené tento měsíc.

bus stop 01

Zdroj: Inhabitat

bus stop 02

Zdroj: Inhabitat

bus stop 03

Zdroj: Inhabitat

bus stop 04

Zdroj: Inhabitat

bus stop 07

Zdroj: Inhabitat

bus stop 06

Zdroj: Inhabitat

bus stop 05

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru