7 novinek, které Google představil na konferenci

Společnost Google se zabývala především softwarem (vyhledávač, webové aplikace, mobilní systém Android, operační systém Chrome OS). Technologický gigant začal zasahovat také do hardwarové oblasti, přičemž při výrobě telefonů a tabletů nejprve spolupracoval s partnery jako Samsung, HTC či LG. Nicméně nakonec se rozhodl vytvářet vlastní zařízení.

Google v úterý 4. října 2016 představil na tiskové konferenci řadu vlastních produktů, které navrhl i vyrobil sám.

Smartphony Pixel a Pixel XL

Pixel s 5palcovým displejem a rozlišením 1920×1080 obrazových bodů ukrývá napevno zabudovaný akumulátor s kapacitou 2 770 mAh. A jeho větší bratr Pixel XL s 5,5palcovým displejem a rozlišením 2560×1440 obrazových bodů disponuje akumulátorem s kapacitou 3 490 mAh. Oba přístroje jsou vybaveny silným čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 821. O grafický výkon se stará integrovaný čip Adreno testovaný na 650 MHz. V kombinaci se 4GB operační paměti nabízí dostatečný výkon pro hraní her.

Pixel a Pixel XL je k dispozici ve dvou kapacitách, a to 32 GB a 128 GB. Bohužel, ani jedna verze nemá podporu paměťových karet. Ale tento nedostatek vyvažuje propracovaný fotoaparát, přičemž hlavní 12,3megapixelový senzor je doplněn objektivem se světelností f/2.0, laserovým ostřením a elektronickou stabilizací. V přední části zařízení je 8megapixelový senzor.

pixel

Zdroj: Wired

VR headset Daydream View

Google nezapomněl ani na virtuální realitu Daydream, která se pomalu a neodkladně blíží. Internetový velikán představil vlastní headset, který by se měl prodávat už v listopadu. Stejně jako Cardboard, tak i headset Daydream View slouží k držení telefonu. Vyznačuje se komfortním nošením a zajímavým vzhledem.

Google k výrobě brýlí pro virtuální realitu použil látku, která bude k dostání v několika barevných odstínech. Nejprve bude k dispozici šedá barva, kterou později doplní světle šedá či karmínová. Google kladl důraz na nízkou hmotnost. A určitě stojí za zmínku, že uvnitř headsetu nechybí ani prostor pro dioptrické brýle.

daydream-view

Zdroj: Wired

Ovladač pro virtuální realitu Daydream

Ke každému headsetu Daydrem View bude přiložen také ovladač s vlastními senzory, který dokáže zaznamenávat pohyb. Sloužit bude k ovládání her i aplikací, například můžete prostřednictvím ovladače ukazovat na položky v menu anebo se přesouvat v Google Street View. Ovladač disponuje dotykovou plochou a dvojicí tlačítek.

daydream

Zdroj: Wired

Google Home

Zařízení Google Home promění vaši domácnost v inteligentní domácnost. K ovládání tohoto přístroje používáte pouze hlasové povely a konverzaci s umělou inteligencí, kterou reprezentuje Google Assistant. V horní části zařízení se nachází několik diod, které představují uživatelské rozhraní.  Ukazují, že Google Home rozumí hlasovému příkazu či dotykovému povelu na touchpadu.

Abyste mohli Google Home ovládat, společnost připravila přehlednou aplikaci. V ní provede veškeré nastavení. A poté můžete ovládat vypínače, termostaty, osvětlení a další vybavení domácnosti.

google-home

Zdroj: Wired

Chromecast Ultra

Streamovací krabička Chromecast Ultra se pyšní tradičním kulatým designem a výkonnějším hardwarem. Asi největší novinkou třetí generace je možnost přehrávat video ve vysokém rozlišení 4K a podpora HDR.

chromecast

Zdroj: Wired

Google Assistant

Hlavním pojítkem všech novinek, které společnost Google představila, je Google Assistant. Tento asistent je propojený se všemi službami Googlu, jako jsou kalendář, fotky, mapy, gmail a podobně. Když řeknete: „Tell me about my day,“ asistent vám prozradí, jaký bude váš den. Prozradí vám vše od dopravní situace až po informace o první schůzce. Google Assistant se dokáže také učit na základě toho, jaké aplikace a služby budete využívat. Následně vám nabídne rychlé nezávazné informace.

google-assistant

Zdroj: Wired

Google Wi-Fi

Závěrem zmíníme produkt ze síťového portfolia Googlu, a to konkrétně Google Wi-Fi. Tato malá kulatá krabička zajistí pokrytí celého domu internetem. V balení budou k dispozici tři kusy, které se vzájemně řetězí. Nastavení se provádí přes mobilní aplikaci. Za zmínku bezpochyby stojí výkonný hardware. Google Wi-Fi disponuje čtyřjádrovým procesorem, 512MB operační pamětí a interním úložištěm s kapacitou 4 GB.

google-wifi

Zdroj: Wired

Zdroj: Wired

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru