7 extravagantních staveb, na které se můžeme těšit v roce 2021

7 extravagantních staveb, na které se můžeme těšit v roce 2021

Architektura je jedním z projevů společnosti. Podle architektonických staveb,které lemují každé město, lze definovat hodnoty a úroveň společnosti. Aktuálně je trendem tzv. zelená architektura. Upusťmena chvíli od trendů a pojďme se podívat na vskutku neotřelé architektonické návrhy, jejichž realizace má být dokončena v roce 2021.

Knihovna červích děr

Realizovaná společností MAD na čínském poloostrově Hainan. Bude mít klikatou bílo-betonovou formu propíchnutou velkými kruhovými výřezy, které mají evokovat „červí díru, která přesahuje čas a prostor“.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_sq

Le Mémorial des Martyrs

V Nigeru dokončí společnost Adjaye Associates památník lidem, kteří přišli o život v boji proti teroristům na hranicích západoafrické země. Vyznačí se mřížkou 56 betonových sloupů ve tvaru hvězdy, které se sahají 20 metrů do vzduchu.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_8

Little Island, USA, autor: Heatherwick Studio

Jedním z neobvyklých projektů, které budou dokončeny, je Malý ostrov Thomase Heatherwicka, park vyvýšený nad newyorskou řekou Hudson. Projekt, dříve známý jako Pier 55, se skládá ze 132 sloupů ve tvaru houby, které budou podporovat zvlněnou zelenou krajinu. V něm budou umístěny prostory pro společenské akce.

 buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_2

Le Dôme, Francie, od Fosters + Partners

Jedním z nejmenších projektů na seznamu je Le Dôme, vinařství, které Fosters + Partners vyvíjí v Saint-Émilion. Bude mít výraznou klenutou formu, která napodobuje její mírně skloněné místo, a paletu s texturovaným materiálem, která zahrnuje terakotové střešní tašky a stěny vytvořené ze zeminy a betonu.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_1

Ordrupgaard, Dánsko, autor: Snøhetta

Snøhetta má řadu projektů dokončených v roce 2021, ale jedním z nejzajímavějších je jeho podzemní rozšíření muzea umění Ordrupgaard v Dánsku. Podhodnocená budova, která bude odkazovat na galerii postavenou Zahou Hadid v roce 2005, je navržena tak, že zvenčí je viditelná pouze její ocelová střecha, která připomíná abstraktní sochu v zahradě muzea.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_10

Valley, Nizozemsko, autor MVRDV

Společnost MVRDV poprvé představila svůj design této výškové budovy v Amsterdamu se smíšeným využitím již v roce 2015 a konečně má být otevřena v roce 2021. “Údolí” bude zahrnovat tři vrcholy, každý lemovaný zelení a hranatými arkýři, které vyčnívají ze všech úhlů.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_4

Ústředí Bee’ah, Spojené arabské emiráty, architekti Zaha Hadid

Dalším unikátem roku 2021 bude ústředí Bee’ah ve Spojených arabských emirátech. Budova, kterou navrhla pozdní architektka Zaha Hadid, má ladnou skořápku, která doplňuje její pouštní prostředí a pomáhá jí odolat extrémním povětrnostním podmínkám.

buildings-2021-architecture-roundups_dezeen_1704_col_7

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru