6 tipů, jak používat Twitter bez tweetování

6 tipů, jak používat Twitter bez tweetování

Cítíte ten pocit viny, když často používáte Twitter, ale přesto nic netweetujete? Myslíte si, že jste neaktivní uživatel? No co se dá dělat. Ne každý chce svůj život sdílet se svými followery. Možná si radši své soukromí udržujete v bezpečí, na tom není nic špatného. I tak totiž můžete Twitter naplno využít.

Twitter není jen plný náhodných myšlenek a příspěvků, ve kterých se lidé chtějí zviditelnit. Může sloužit jako velmi užitečný zdroj témat, myšlenek, nápadů, novinek a tak dále. Má mnoho uživatelů, kteří dávají přednost sledování obsahu jiných a sami žádný neprodukují. Je to taky cesta a rozhodně není špatná. Jen musíte vědět, jak na to.

1. Sledujte zpravodajské zdroje

Najděte ty správné uživatele, kteří často informují o zajímavých novinkách. Nemusíte sledovat přímo účty zpravodajských portálů. Kolikrát je lepší sledovat uživatele, kteří se věnují podobnému oboru jako vy. Ti vám poskytnou komplexní informace z různých zdrojů.

2. Sledujte trendy

S pomocí Twitteru můžete snadno sledovat, co je právě aktuálního ve vaší zemi nebo na celém světě. Stačí sledovat osoby, které se k aktuálním tématům často vyjadřují, nebo se podívat třeba na aktuálně nejpopulárnější hashtagy.

3. Sledujte celebrity

Twitter je asi nejlepším způsobem, jak sledovat různé celebrity a vaše vzory. Pokud jich sledujete větší množství, rozhodně není na škodu vytvořit si pár seznamů v závislosti na poli jejich působení. Je to nejjednodušší způsob, jak sledovat, co se v jejich životě děje. Twitter používá opravdu valná většina známých osobností.

4. Vytvořte si seznamy podle vašich zájmů

Jsme u toho, co jsme už zmínili ve třetím bodě. Kromě seznamů zaměřených na osobnosti (zpěváky, politiky atd.) si můžete vytvořit i seznamy podle vašich různých zájmů. Vytvořte si třeba seznam s fotografy, časopisy nebo internetovými stránkami, které často navštěvujete.

5. Poznejte svou cílovou skupinu

Twitter vám umožní dozvědět se více o skupině, na kterou chcete zapůsobit, například o vašich zákaznících. Jen se nesmíte bát investovat čas a vysledovat relevantní hashtagy, které používají uživatelé hovořící o vašem produktu.

6. Sledujte konkurenci

Rozhodně nejste jediní, kdo používá Twitter pro podnikání, takže by nebylo špatné dávat pozor na to, jak používají Twitter vaši konkurenti. Mohli byste se od nich v něčem poučit? Nicméně pozor na přehnanou posedlost jinými. Je třeba zaměřovat se i na vlastní profil.

Jsou pasivní uživatelé zbyteční?

Jestli si ještě pořád myslíte, že jsou pasivní uživatelé na Twitteru k ničemu, vyvedeme vás z omylu. Dokonce Adam Bain, předseda příjmů a partnerství Twitteru, začátkem tohoto roku řekl, že ho vůbec neznepokojují uživatelé, kteří netweetují. Domnívá se, že je možné Twitter používat i bez toho.

Pamatujte však na to, že pokud chcete používat Twitter některým z výše zmíněných způsobů, musíte na začátku investovat trochu času do vyhledání těch správných lidí a účtů a vytvoření perfektních seznamů. Bude vás to asi nudit. Ale časem poznáte, že ta dřina stála za to.

Zdroj: We Are Social Media

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru