6 případů, kdy internetová historie usvědčila násilné vrahy

6 případů, kdy internetová historie usvědčila násilné vrahy

Co děláte, když potřebujete poradit? Jdete na Google. To dělají i vrazi. A právě tímto způsobem na ně přijde policie. Zde je šest „top případů“, kde si vrazi zapomněli vymazat historii…

Člověk má tendenci stále něco hledat nebo objevovat. Nevědí-li něco, zeptají se. Avšak na všechno se nemusíte ptát. Ale existuje skupinka lidí, která i přes to svoji otázku svěřila fulltextovému vyhledávání a zeptala se. A co bylo potom? Vězení. Mluvím totiž o top případech, kdy internetový prohlížeč díky své historii usvědčil několik vrahů, neboť se ho zeptali na různé otázky ve smyslu – kam ho zakopat, kde sehnat jed…

1.“Je dobré se pomstít vraždou?“

1

Prvním případem, kdy vrah požádal o pomoc vyhledávač byl David Connaughton, který napsal docela jasnou otázku: „Když vás někdo naštve, je v pořádku, když ho zabijete?“. A proč se na to vyhledávače ptal, potřeboval pomoc, neboť před několika málo minutami umlátil svoji manželku kladivem. Avšak ještě potřeboval internetovou pomoc, googloval proto i možnost rozvodu a následného života na ulici. Evidentně mu to přišlo jako dobré řešení. Avšak náš příběh ještě nekončí, aby to mělo i nějaký zajímavý konec - po vraždě se i on vlastnoručně ubodal kuchyňským nožem (zřejmě se mu stýskalo po manželce).

2. Dokonale vygooglovaná vražda

2

Dalším případem byl chlapík, který ve své historii prohlížeče zanechal tolik stop, že to dokonce i vyšetřovatele urazit. Ten „chlapík“ byl nizozemským inženýrem a jmenoval se Alex Tabak. A co googloval? Vyhledávač požádal o definice znásilnění, následně tresty za vraždu a k tomu ještě poměry v britských vězeních. A co bylo ještě legrační? Googloval i svoz odpadu v okolí jeho bydliště. A jak tento napínavý případ dopadl? Policie našla znásilněné a zavražděné tělo jeho přítelkyně. A ještě vtipnější je místo, kde nalezli tělo… Na skládce, která se nachází nedaleko Tabakova bytu. A jak to s tímto „připraveným“ vrahem dopadlo? Byl odsouzen na doživotí. 

3. „Jaký jed je nejlepší?“

3

Nyní zde máme ženského vraha, Melanie McQuire, které zřejmě její manžel ležel hodně v žaludku. I ona použila vyhledávač pro pomoc… O co ho požádala? Postupně si googlovala seznam dostupných omamných látek a prudkých jedů. Jak to dopadlo? Následně si po internetu objednala zbraň, kterou si musela vyzvednout v Pennsylvánii, pouhý den po návštěvě lékárny. A jak dopadla vražda? Jed ani omamné látky nepotřebovala, jednoduše ho zastřelila a následně rozřezala elektrickou pilou na čtyři kusy. Zabalila kusy těla do kufru a hodila do zátoky. Policie na ni přišla na základě internetové historie a i ona přiznala barvu.

4. „Jak zabít člověka holýma rukama?“

4

Další nevinný příběh začíná u Roberta Patricka, který je autorizovaný opravář Apple počítačů, ten se zaregistroval na jednom webu, kde si jako uživatel bloodfest666 stáhl příručku „22 způsobů jak zabít člověka holýma rukama“. Také hledal a googloval hloubku a polohu jezera, ve kterém později našla policie tělo jeho manželky, kterou on nahlásil jako pohřešovanou.

5. „Jak a kam dokonale schovat mrtvolu?“

5

Někteří vrazi jsou natolik obezřetní, že si ano neuvědomují, že za sebou zanechávají natolik stop, že jejich dopadení a odsouzení je často otázkou několika hodin. Unikátním příkladem je mladý pár – Jonathan Ayers a Nicole Okrzesik, kteří také potřebovali pomoci s vraždou. Nejprve zavítali na vyhledávání Google, následně na facebookový chat, kde se ptali, jak omámit člověk a jak ho následně uškrtit ve spánku, aby nikdo nepoznal, že se jednalo o vraždu. A co je ještě lepší – nakonec potřebovali poradit kam s tělem. Pár hodin po vraždě teenagerky. která jim dlouhodobě prodávala drogy, si pak pár vyfotil selfie v jednom baru, kde je následně vyzvedli pracovníci místní policejní stanice z důvodů vraždy.

6. „Kam ji odvézt?“

6

Asi každý někdy viděl v médiích případ, kdy náctiletý zabil důchodce. Stejně je to i u tohoto případu, kdy čtrnáctiletý mladík udusil svoji babičku jenom proto, že mu říkala, aby přestal telefonovat se svou kamarádkou. Mrtvé tělo následně naložil do kufru auta. Avšak vzhledem kvůli svému útlému věku pořádně neznal město, zeptal se tedy několika lidí na chatu, zda nevědí, kde se dá v Las Vegas schovat mrtvola. A jak to dopadlo? O týden později se ke všemu přiznal na základě záznamů z internetového providenta a policii zavedl na místo, kde babičku ukryl. 

zdroj: g.cz

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru