6 odkazů, které vám ukážou, co všechno o vás Google ví

Chcete vědět, co všechno o vás ví Google? S pomocí následujících šesti odkazů si to ukážeme. Možná budete překvapení, možná ne. Koneckonců docela to dává smysl, když se zamyslíte nad tím, jaké všechny údaje mu poskytujete.

1. Zjistěte, co si o vás Google myslí

Google o vás shromažďuje různé informace a vytvoří si váš přibližný profil, aby vám mohl zobrazovat reklamu, která se vám bude líbit. Informace, které o vás má, můžete i upravovat:

https://www.google.com/settings/ads/

nastaveni_reklam_google

Má také nástroj s názvem Google Analytics. Ten pomáhá všem majitelům webů vidět, co vás na jejich stránkách nejvíce zaujalo, kolikrát jste je navštívili, jak dlouho jste na nich zůstali atd. Můžete si zvolit, jestli chcete, aby byla tato data sbírána:

https://tools.google.com/dlpage/gaoptout

analytics-Google

2. Kde jste vyhledávali

Pokud máte smartphone se systémem Android, může Google znát i vaši polohu. Mrkněte na to:

https://maps.google.com/locationhistory

historie_polohy

3. Celá historie Google vyhledávání

Google ukládá každý dotaz, který jste kdy vyhledávali. Naprosto každý. Navíc zaznamenává i každou reklamu, na kterou kliknete. Můžete to vidět tady:

https://www.google.com/history/

historie_vyhledavani

4. Ví, co se děje pod vaším účtem, a klidně se s vámi o to podělí

Google vám nabízí službu, v rámci níž vám bude zasílat měsíční přehled toho, jaké všechny služby jste použili. Může se to hodit hlavně v případě podezření, že váš účet používá ještě někdo jiný než vy.

https://www.google.com/settings/dashboard

ucet

5. Zná všechny vaše aplikace a rozšíření

Můžete se podívat na seznam všech aplikací, které mají nějaký přístup k vašim datům. Uvidíte přesný typ oprávnění a samozřejmě ho můžete zrušit:

https://security.google.com/settings/security/permissions

opravneni_uctu

6. Pamatuje si za vás všechno

Kromě výše zmíněných věcí toho o vás Google ví ještě spoustu navíc. Zná vaše kontakty, záložky, videa z YouTube a další. Navíc vám umožňuje si to všechno zálohovat:

https://www.google.com/takeout

stahnete_si_sva_data

Tip na závěr:

Až budete zase pátrat po nějaké pěkné písničce, jejíž jméno si již nevybavujete, mohl by se vám hodit nástroj historie vyhledávání na YouTube:

https://www.youtube.com/feed/history/search_history

youtube_history

Zdroj: medium

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru