Dnes vyšlo 15 článků

6 neuvěřitelných dronů, jejiž existence vás překvapí

Vývoj dronů neustále postupuje a je jenom otázkou času, než dostanou i do našeho běžného života. I přesto, že americká vláda (a jistě i další) se zabývají využitím dronům k vojenským účelům, neustále vznikají nové a nové nápady, jak se dají drony využít. My vám nyní ukážeme 6 možných použití, které vás určitě nenapadli.

1. Facebookové drony

Ano, slyšíte dobře , i Facebook bude mít vlastní drony. Teda ne přímo Facebook, ale v iniciativě Internet.org, ve které je v čele. Tyto drony by měli být napájené pomocí sluneční energie. Ale to není na nich nejzajímavější.

Jejich účelem je totiž přivést internet do jinak nepřístupných oblastí. Samozřejmě je to zatím celé ve vývoji a neví, jestli to skutečně vyjde. Ale myšlenka to je rozhodně zajímavá.

2. USS Zumwalt

zumwaltChuck Hagel

Málokdo by asi na první pohled řekl, že se jedná o dron. Tento „drobek“ totiž váží 15 tisíc tun a jeho umělá inteligence je schopná se připravit k boji popřípadě dokonce sama bojovat. Na celý provoz tohoto torpédoborce stačí jenom 44 lidí.

3. OpenROV

Podmořský dron OpenROV byl financovaný pomocí služby Kickstarter, kde se setkal s úspěchem – na jeho tvorbu bylo vybráno o 90 tisíc dolarů (asi 1,8 mil Kč) více, než byl původní cíl.

Jeho uživatelé mohou dron ovládat pomocí svého notebooku a přitom mohou sledovat záběry toho, co dron právě vidí – jeho součástí je totiž i kamera.

4. Project C.U.P.I.D.

Drony umí být i zlé. Na to se snažili poukázat borci ze Studio Moon, kde vytvořili tohoto drona. Tento dron totiž má schopnost udělit lidem elektrický šok o síle 80 tisíc voltů. Dá se očekávat, že jednou nám budou podobné zařízení hlídat zahradu…

5. AirPenguin

AirPenguin, ve volném překladu létající tučňák Festo od německé firmy je na druhou stranu mnohem mírumilovnější. Nemáme tušení, jaké je jeho reálné využití, ale rozhodně vypadá dobře.

6. Hejno dronů

Zatím jsme vás prezentovali drony v malém počtu. Nicméně maďarští vědci vytvořili letku 10 dronů, kteří mohou společně letět a zaujat určitou formaci. Sami autoři říkají, že to se může jednou hodit při posílání zboží či potravin. Nás ale napadá i trošku jiné, brutálnější využití….

zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru