Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: 6 nejsilnější důvodů pro green IT řešení

Zajímalo by Vás co nejvíce tlačí firmy do energeticky úsporných řešení?  Dnes zahajujeme náš třídílný mini seriál, ve které se dozvíte 6 hlavních důvodů, které vedou firmy k přechodu na green IT řešení a proč. Tým společnosti NEKO KLIMA se je snaží postupně zmapovat. V této části se budeme věnovat prvním dvěma důvodům.

Prvním z důvodů jsou tzv. špinavá data. Ta jsou, jako téma, už téměř dva roky diskutována jako celosvětový problém, který spustila studie Greenpeace s názvem „Jak špinavá jsou vaše data?“. Ta upozornila na to, že data centra velkých hráčů jako je Google nebo Microsoft jsou významnými znečišťovateli ovzduší. To vedlo velké společnosti k přijímání opatření, která měla za cíl redukovat jejich uhlíkovou stopu (angl. carbon footprint), vznikající při napájení jejich datových center.

Samozřejmě, že tyto aktivity měly vliv také na uživatele, kteří se začali více zajímat o to, kdo a jak řeší tento problém. Microsoft proto přišel s plánem, jak být uhlíkově neutrální do konce roku 2013 a zavedl i cenu za tzv.vnitřní uhlík. Facebook publikoval informace o své uhlíkové stopě, v návaznosti na uvedenou studii, veřejně poprvé . Zároveň se zavázal vybudovat nové datového centru ve Švédsku , s využitím nízkého obsahu uhlíku a úsporného chlazení serverů . Google byl zase jedním z lídrů v oboru , který deklaroval cíl generovat 100% svých energetických potřeb z obnovitelných zdrojů.

Více se dozvíte na www.neko.cz

 

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru