6 nejnebezpečnějších silnic, po kterých se můžete projet

Víte, kde jsou ty nejnebezpečnější silnice na světě? Ne, nejsou to ty české plné výmolů a zalepených děr. Existují i nebezpečnější vozovky, kde už jde skutečně o život.

Některé silnice jsou prostě těžší na sjíždění než jiné. A to bez ohledu na to, jak dobrý a zkušený jste řidič.

Tady máte seznam šesti nejnebezpečnějších silnic na světě. Troufli byste si na ně? Po jejich prohlédnutí budete za české silnice zřejmě ještě dost rádi. Sledujte:

1. North Yungas Road, Bolívie

Tato cesta smrti spojuje hlavní město Bolívie, La Paz, s Coroicem v amazonské oblasti. Je vyřezaná přímo do boku hory a nemá žádné zábradlí, které by vás ochránilo, kdybyste sjeli z cesty. Řidiči, kteří se sem odváží, by měli být nejen odvážní, ale i zkušení. Odhaduje se, že na 69 kilometrech této silnice ročně při dopravních nehodách zemře asi 200 – 300 lidí.

796px-Death_Road1

Zdroj obrázku

2. Guoliang Tunnel Road, Čína

V čínské provincii Chu-nan je 1,2 km dlouhý tunel Guoliang, který je vytesaný do hory Taihang. Tunel si vyžádal několik lidských životů ještě před tím, než byl v roce 1977 otevřen. Několik vesničanů totiž zahynulo při nehodách v době, když byl tunel ještě ve výstavbě.

800px-Qiaozhong_Road_Tunnel_-_south_entrance_01

Zdroj obrázku

3. Ruta 5, Chile

Ruta 5 spojující přístavní město Arica na severu s Iquique je nejnebezpečnější silnicí v Chile.Kromě mnoha klikatých údolí se budete muset prokousat i nudnými, bezútěšnými a na první pohled mrtvými oblastmi, které ve vás vyvolají pocit izolace od civilizace a vyzkoušíte si díky nim docela děsivé ticho.

800px-Artturooh!_018

Zdroj obrázku

4. Sibiřská cesta k Jakutsku, Rusko

Sibiřská cesta spojuje hlavní město Ruska Moskvu s městem Jakutsk. Přibližně deset měsíců v roce, v době sibiřské zimy, tam totiž musíte jezdit přes led a velké závěje sněhu. To všechno samozřejmě doplňuje snížená viditelnost. A jestli vám to zní dost hrozně, vězte, že je to ještě procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, jak silnice vypadá v létě.

Vzhledem k tomu, že jsou v létě v oblasti silné srážky a silnice je zcela nezpevněná, podobá se pak více bahnu než silnici. Ale jestli si myslíte, že uvíznutí v bahně je to nejhorší, co vás může potkat, jste ještě stále na omylu. Tato oblast je totiž navštěvována nechvalně proslulými sibiřskými piráty, kteří se nebojí ukrást vám nějaké věci či dokonce vzít si váš život.

800px-Usolie-Sib-M53-right

Zdroj obrázku

5. Sichuan-Tibet Highway, Čína – Tibet

Silnice spojující Čcheng-tu v Číně s Lhasou v Tibetu se táhne přes několik desítek řek, lesů a více než 14 vysokých hor. Během pár hodin se tam mohou řidiči přemístit z teplých jarních teplot přímo do hlubokých zimních mrazů. I když vám cesta poskytne spoustu krásných, jedinečných a vzrušujících scenérií, četné laviny a sesuvy půdy, které se v regionu vyskytují, z ní dělají jednu z nejnebezpečnějších cest na světě.

800px-Basu99daoguai

Zdroj obrázku

6. Patiopoulo-Perdikaki Road, Řecko

Tato silnice si snad název silnice ani nezaslouží. Jedná se spíše o úzký úsek polní cesty s nebezpečnými svahy po obou stranách. Díky tomu, že tam není žádné zábradlí, je to jedna z nejnebezpečnějších cest. Nejhorší je projíždět ji v noci, kdy je snížená viditelnost.

800px-Gravel_road_in_Alkkianneva,_Karvia

Zdroj obrázku

Zdroj: Insider Monkey

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru