Dnes vyšlo 15 článků

6 let pracoval pro Steva Jobse, teď má vlastní startup, který dává pračkám nový rozměr

Glenn Reid je bývalý zaměstnanec Steva Jobse. Rok pracoval rok na Steevově startupu NeXT a poté se od roku 1998-2003 věnoval Applu, kde vyvinul první verzi iPhoto a iMovie. Glenn Reid má v sobě zkrátka tolik DNA společnosti Apple jako nikdo jiný.

V současné době se Glenn zabývá vlastním startupem s názvem Marathon Laundry, což je pračka a sušička v jednom. Kombinace pračky a sušičky, která se dá propojit prostřednictvím Wifi s aplikací v mobilním telefonu se zdála Glennovi jako rozumná inovace. Už brzy se tato chytrá pračka se sušičkou může stát Teslou všech velkých spotřebičů.

marathon-laundry-machine-washer-dryer-in-one-6-970x647-c

Veškeré vaše požadavky můžete nastavit v mobilní aplikaci

V mobilní aplikaci tak můžete nastavit, v kolik hodin chcete začít prát, na kolik stupňů nebo v kolik hodin má praní skončit.  Pokud budete například prát každou středu šaty či jiné oblečení a vždy budete používat studenou vodu, pračka si toto nastavení zapamatuje a vy tak nebudete muset příště nic nastavovat.

Tato pračka se sušičkou by měla vstoupit na trh v létě 2016 a měla by stát 1199 dolarů, což je necelých 30 tisíc korun. Vzhledem k tomu, že pračka navíc obsahuje i sušičku není cena příliš vysoká.

marathon-washing-machine-product-photo-2

Zdroj: Digitaltrends

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru