Dnes vyšlo 1 článků

6. června se hromadně na internetu spustí IPv6

6. června se hromadně na internetu spustí IPv6

Google, Facebook, Microsoft Bing a Yahoo v rámci dne World IPv6 Day hromadně nasadí nový protokol IPv6. Stane se tak již 6. června tohoto roku, tedy téměř přesně po tom, co se vykonalo jeho veřejné otestování.

K využívání IPv6 sa zavázalo i sedm poskytovatelů připojení, AT&T, Comcast, Free Telecom, Internode, KDDI, Time Warner Cable a XS4ALL. Od června by nejméně procento z jejich zákazníků mělo přistoupit k internetu využíváním nového protokolu.

K této akci se přidali i poskytovatelé webových služeb, jako Akamai a Limelight. Bokem nezůstali ani výrobci síťových zařízení, kteří podporu IPv6 již na svých zařízeních také podporují.

Co se týká služeb Google, ten na svém blogu potvrdil, že nový protokol budou využívat prakticky všechny jeho služby, jako Search, Gmail, YouTube a mnoho dalších. Doteď využívali novou technologii pouze vybraní uživatelé, mezi kterými byli především zaměstnanci.

Facebook se přes svou stránku Facebook Engineering potvrdil podporu obou protokolů. Jak IPv4, tak i IPv6.

Zdroj: ZDnet, googleblog.blogspot.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru