5G v Česku od 1. července: kde ho najdeme?

5G v Česku od 1. července: kde ho najdeme?

Určitě jste již zaslechli o vysokorychlostní sítí 5G. Ať už jste slyšeli pozitiva či negativa, 5G síť přišla k nám do Česka. Jako první operátor u nás ji bude poskytovat O2. Rychlost 5G je až desetinásobně vyšší, než rychlost LTE. 

Kolem zavedení 5G sítě se vedlo spoustu debat, protestů a nesouhlasů.Nicméně byznys zvítězil a 5G síť bude dostupná u nás v České republice. S přehledem tak převálcuje nynější vysokorychlostní internet 4G neboli LTE. V zemích jako je Jižní Korea, Čína, USA, Německo, Rakousko a další, už 5G běžně používají od minulého roku.

K nám 5G připojení přivede telekomunikační společnost O2. 5G bude dostupné od 1. července. Najdeme ji na vybraných místech v Praze a v Kolíně. Využít ji mohou klienti, kteří mají zakoupený datový balíček ve velikosti 4 GB a více. Zároveň lze 5G vyzkoušet jen s vybranými smartphony od Samsung – předpokládá se, že počet možných zařízení bude stoupat.

Snímek obrazovky 2020-06-19 v 15.57.26

V Praze bude umístěno celkem 50 vysílačů (Vinohrady, Nusle, Bubeneč, Dejvice, ČVUT, Václavské náměstí, Letná, Malá strana, Staré Město, Nové Město). V Kolíně budou umístěny dva vysílače a to v samotném centru. Zatím se jedná pouze o testovací fázi, aby se 5G setkalo s komerčním využitím. Vybudování kompletní 5G sítě ještě nějakou dobu potrvá, přednostně se musí vybrat dodavatel, který vše realizuje.

 

Zdroj, foto: o2.cz

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru