Dnes vyšlo 15 článků

500 milionů návštěvníků za měsíc

500 milionů návštěvníků za měsíc

Wikipedia a několik dalších webů, které jsou ve vlastnictví nadace Wikimedia Foundation, mají za měsíc více než 500 milionů unikátních návštěvníků.

Seznam webů zahrnuje Wikibooks, Wikidata a Wikimedia Commons. Počet návštěvníků těchto stránek se během posledního měsíce zvýšil na 517 milionů, zatímco předchozí rekord z května 2012 byl stanoven na 492 milionů.

Průzkum odráží nejen to, že existuje více unikátních návštěvníků, ale také to, že věci, které si návštěvníci prohlíží, se mění. Nyní tráví více času zkoumáním velké sbírky informací uložené na Wikipedii. Vzhledem k tomu, že v rozvojových zemích a rozvíjejících se trzích připojení k internetu roste, stále noví uživatelé navštěvují stránky Wikimedia Foundation. Například provoz z Indie ze zvýšil ze 4% na 4,8%.

„Myšlenka, že povolení každé lidské bytosti, aby mohla svobodně sdílet souhrn svých znalostí, je stále stejně odvážná jako vždycky,“ řekla Sue Gardner, výkonná ředitelka nadace Wikimedia Fondation, na svém blogu. Pokračuje tím, že říká, že cíl vypadá dosažitelně.

Zdroj: news.softpedia.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru