5 způsobů jak dostat fotky a videa z iPhonu do počítače

Všichni denně nafotíme desítky fotek, občas natáčíme i videa. Většinu si jich necháme jen v telefonu, ale někdy dojde i na to, že je chceme dostat do počítače. Všichni s Androidem to mají jednoduché. Připojí telefon, najdou fotku a přetáhnou ji do počítače. Ale co když máte iPhone?

Ani s iPhonem to není žádná tragédie. Ve skutečnosti je to tak snadné, že existuje několik způsobů, jak to udělat. My vám představíme pět nejjednodušších a nejběžnějších. Vyberte si ten svůj.

1. Bezdrátově přes aplikaci Wireless Transfer App

Aplikace vyžaduje pouze to, aby byly váš iPhone a počítač, do kterého chcete média dostat, připojené ke stejné WiFi. Je to jednoduché.

  1. Stáhněte (najdete v AppStore) a nainstalujte si do iPhonu aplikaci Wireless Transfer App
  2. Spusťte ji
  3. Podívejte se na adresu v dolní části obrazovky
  4. Otevřete na počítači webový prohlížeč a zadejte přesně tu adresu, kterou vidíte v aplikaci na iPhonu (včetně čísla portu)
  5. V prohlížeči se zobrazí všechny fotky a videa z iPhonu
  6. Vyberte fotky a videa, která chcete stáhnout do počítače

Skvělé je, že k tomuto způsobu nepotřebujete žádný kabel, Apple ID, ani nemusíte nic instalovat do počítače.

welcome-screen-ipad

2. Pomocí kabelu

Máte-li po ruce kabel, můžete přenést fotografie z iPhonu do počítače tak, že je propojíte kabelem. Až se iPhone připojí k počítači, stačí jít do Tento počítač, najít iPhone a kliknout na něj pravým tlačítkem. Uvidíte tam volbu importovat obrázky a videa. Ve výchozím nastavení se při importu v počítači uloží do složky Obrázky, samozřejmě to lze změnit.

transfer-photos-from-iphone-to-pc-via-cable

3. Přes Dropbox

Na začátek je potřeba si nainstalovat aplikaci Dropbox do iPhonu i do počítače. Pokud nemáte na Dropboxu účet, budete si jej muset založit. Pak stačí otevřít aplikaci v iPhonu a nahrát fotky. Jakmile otevřete aplikaci v počítači, fotky tam uvidíte a bude je možné stáhnout do počítače.

31340_iPhone8

4. Přes iCloud

Pokud máte na iCloudu dost volného místa, můžete ho taky použít. Stačí na iPhonu zapnout v Nastavení – Fotky a Fotoaparát – Můj fotostream a fotky se budou automaticky synchronizovat mezi zařízeními (pokud bude zapnutá WiFi). iCloud pak musíte otevřít na počítači a uvidíte je tam.

iCloud-568x334

5. E-mailem

V případě, že potřebujete dostat do počítače jen pár obrázků, můžete si je přímo poslat e-mailem. Na počítači e-mail otevřete a fotky uložíte. Nemusíte k tomu mít dva e-mailové účty. Víte, že můžete poslat e-mail sami sobě? Není k tomu potřeba žádný kabel ani speciální aplikace, ale velké objemy dat takhle posílat nejdou.

email-wordpress

Máte ještě nějaké tipy? Co používáte vy?

Fotky: wirelesstransferapp, macstories, softonic, elegantthemes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru