Dnes vyšlo 1 článků

5 webových stránek, které musíte určitě znát. Půjčovny knih, online zkušebna mobilů a jiné

5 webových stránek, které musíte určitě znát. Půjčovny knih, online zkušebna mobilů a jiné

Každý z nás zná desítky užitečných webových stránek, které nám v případě potřeby pomohou najít odpověď na naše otázky. Určitě znáte servery jako Wikipedia.cz. Ale ani zde nemusíte vždy nalézt to, co hledáte. Pokud se však naučíte navštěvovat těchto 5 stránek, které najdete níže, už vás v životě nic nepřekvapí.

BARTLEBY

Bartleby - online knihy v anhličtině

Je pro vás Wikipedia zaručeným zdrojem všech potřebných informací? V tom případě vás musíme zklamat. Na stránce Bartleby.com najdete také spoustu zajímavých informací. Je to taková neomezená studnice knižních informací. Na Bartleby.com najdete prakticky všechny nejdůležitější knihy online (Bible). Menší problém je, že (jak jinak) všechny texty jsou v angličtině a také navigace na stránkách je docela složitá, než pochopíte, co máte kam zadávat. Perfektní je také propojení s Amazonem, tzn. když náhodou narazíte na knihu, která sice není online na Bartleby.com, tak si ji můžete rovnou objednat.

TRYPHONE

Tryphone - vyzkoušejte si mobilní telefony online

Tryphone – vyzkoušejte si mobilní telefony online

Přemýšlíte nad novým telefonem, ale ani za ten svět nevíte, který typ si vybrat? Jednoduše si ho vyzkoušejte. Na stránce Tryphone.com máte k dispozici virtuální verzi se všemi tlačítky, aplikacemi, obsahem, servisem a jinými, neméně důležitými detaily. Se svými zkušenostmi se zde dělí neskutečné kvantum nadšených mobilní fanoušků a vy se tak vyhnete případnému zklamání ze špatné koupě.

DAILYLIT

Daylylit - půjčovna knih online

Daylylit – půjčovna knih online

Opět jeden šikovný nápad založený na důležitém poznatku. Pro nemálo lidí je čtení příjemný koníček, ale nemají na něj dostatek času. Díky Dailylit.com si však přečtete všechno, co vás zajímá, aniž jste tak činili na úkor jiných, možná důležitějších aktivit.

Jako první si vyberete knihu, která vás zaujala. Následuje čas a datum, kdy ji chcete číst. Dailylit vám prostřednictvím RSS nebo e-mailu zašle krátké pokyny k instalaci a je jen na vás, zda při čtení upřednostníte chytrý telefon nebo stolní počítač. Starší knihy jsou v nabídce zdarma, ale při půjčování těch novějších vás nemine symbolický poplatek.

Trip

Tripit - naplánujte si cestu do zahraničí - rychle, snadno, jednoduše

Tripit – naplánujte si cestu do zahraničí – rychle, snadno, jednoduše

Preferujete dovolenou na vlastní pěst a služby cestovních agentur využíváte jen sporadicky? Pak víte, že držet v hlavě všechny informace týkající se dopravy, rezervací, důležitých doporučení a spousty dalších věcí, není vždy jednoduché. Kromě toho, že stránka Tripit.com vás zbaví všech těchto detailů, vše si můžete objednat z jednoho místa. Tripit.com uvádí také tipy na výlety, předpovědi počasí a mnohem více. Ti, co se řídí radami tohoto (ne)známého portálu, tvrdí, že plánování cesty pro ně nikdy nebylo nikdy jednodušší. Lze si zde založit účet zdarma, z něhož plynou některá omezení a nebo placený účet, který nabízí spoustu funkcí navíc.

Wikiknihy (Wikibooks.org)

Wikiknihy - online knihy na Wikipedii

Wikiknihy – online knihy na Wikipedii

Nevědět o existenci této stránky by bylo na škodu. Rozhodně patří mezi jedny z nejužitečnějších stránek. Wikiknihy jsou stejně přehledné jako známější Wikipedia, ale fungují na zcela odlišném konceptu. Zjednodušeně řečeno, Wikiknihy představuje obrovskou online knihovnu se vzdělávací literaturou, kterou může upravovat skutečně každý.

Dostanete se tak k celé hromadě poučného čtení a snadno se stanete odborníkem na oblast, která vás vždy fascinovala nebo zajímala. Wikiknihy nabízí také možnost přidat sem vlastní znalosti a rozšířit tak dohromady 36 843 stran informaci z aktuálního množství odborné literatury. A hlavně – jsou v češtině :-).

Komentáře

Nahoru