Dnes vyšlo 15 článků

5 vtípků, kterými nachytáte každého, kdo má iPhone

Máte kamarády s iPhonem? Tak to vyzkoušejte, pokud ho náhodou nechají odemčený.

1. Nekonečné psaní

iMessage ukazuje tři tečky, které indikují, že druhá osoba vám zrovna píše. Můžete svému kamarádovi poslat falešné tři tečky, aby si myslel, že mu píšete. Stačí stáhnout tento GIF a odeslat ho.

endless_typing

Nekonečné psaní

2. Změna kontaktů

Pokud se ve vaší blízkosti nachází odemčený iPhone, otevřte kontakty a přejmenujte se na „Máma“ nebo něco podobného. Pak můžete osobu snadno vytrollit nějakou zajímavou zprávou od maminky.

3. Automatické opravy textu

Svého kamaráda můžete snadno zmást podivnými opravami textu. Otevřte Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Zkratky. Vymyslete nějaký často používaný výraz (nejlépe „ano“, „ne“ nebo „ok“) a nahraďte ho nějakou vtipnou frází. Kamarád se pak bude divit.

pecan_pie

Nastavte zkratku pro často používané slovo

4. Zamrzlá obrazovka

Kdo z nás tohle ještě nevyzkoušel? Udělejte screenshot domovské obrazovky, posuňte ikony z jedné obrazovky na jinou (podržte tlačítko Home, aplikace se začnou třást a půjdou vám přesunout) a nastavte jako obrázek na pozadí screenshot (Nastavení -> Tapeta).

5. Zamkněte aplikaci

Asistovaný přístup vám umožní zamknout uživatele do jedné aplikace, ze které se nedostane, pokud nezná nastavené heslo. Zamiřte do Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění -> Asistovaný přístup. Zapněte jej a nastavte libovolné heslo. Pak otevřete nějakou nudnou aplikaci (třeba Počasí, Passbook nebo jiné) a třikrát stiskněte domovské tlačítko.

Možná to všechno lépe pochopíte z následujícího videa:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru