5 věcí, které by se měly změnit na mobilním Facebooku

5 věcí, které by se měly změnit na mobilním Facebooku

Na začátku roku Facebook předběhl Google Maps a stal se nejvíce používanou mobilní aplikací v USA. V nedávné době také představil kontroverzní mobilní rozhraní Facebook Home, který začátkem tohoto týdne zaznamenal 1 milion stažení. Ať už bez něj nemůžete žít nebo ho nenávidíte, tak či tak je Facebook základním kamenem chytrých mobilních telefonů.

Ale být v centru pozornosti znamená také umět unést kritiku. A pokud by Facebook měl představovat náš na chytrá zařízení zaměřený svět… No, má to několik problémů. Které věci by se v mobilní Facebook aplikaci mohly změnit?

1. Zalamování řádků

Facebook často zkracuje delší tituly sdíleného obsahu v mobilních novinkách. Místo toho, aby vyhradil rozumný prostor pro příspěvky, které potřebují trochu více vysvětlení, nebere v úvahu dávnou technologii zalamování řádků. Zkrátí příspěvky vašich přátel, které se pak okamžitě stanou méně atraktivními. To je pro mobilního uživatele Facebooku trochu odrazující.

2. Podpora okének chatu

Když Mark Zuckerberg ukázal Facebook Home pro Android, ukázal také, jak budou fungovat okénka chatu (známá také jako chat heads) a to napříč všemi aplikacemi. Hrajete hru nebo procházíte Instagram? Okénka chatu vyskočí i v takových aplikacích a komunikace je tak pěkně plynulá.

Protože je Facebook Home určený pro Android, jako náhradu pro uživatelé iOS Facebook vymyslel, že do své aplikace pro iOS přidá právě okénka chatu. Na iOS je však jejich funkčnost omezena – zobrazují se jen v aplikaci Facebooku, při jiných činnostech už nikoliv. Proč?

3. Rychlejší odkazy v Safari

Pokud používáte Facebook aplikaci pro iOS, jste jistě zvyklí na prázdnou bílou obrazovku ohraničenou modří. To se Facebook snaží propojit se Safari. Není to hezká obrazovka a je téměř jisté, že většina uživatelů by ji už vídat nechtěla.

4. Hladší gesta pro obrázky

Prohlížení fotografií na Facebooku se v průběhu času stalo krásnějším a intuitivnějším. Nyní bude novou vítanou funkcí možnost inspirovaná Instagramem – dvojité poklepání na fotku, jímž vyjádříte Like. Ale stále se často stává, že omylem fotografii zavřete.

5. Rychlost

Významný nedostatek Facebookové aplikace: měla by být rychlejší. Chceme vidět, co dělají naši přátelé, ale unavuje nás sledovat načítání. Je zbytečné slibovat uživatelům nové příspěvky, pokud je nemůžete rychle načíst. Nebudou čekat. Velmi oceněna by tak určitě byla zvýšená rychlost aplikace.

Zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru