5 valentýnských dárků pro geeky

Bohužel je to tak. Opět se nám po roce blíží Valentýn a obchody se začínají předhánět v tom, kdo nabídne něco originálnějšího, čím byste mohli obdarovat svou lásku. V případě, že nikoho nemáte, se obrňte pořádnou dávkou trpělivosti. Následujících 14 dní na vás odevšad budou koukat srdíčka, pusinky, čokoládky, květiny, šperky, plyšáčci a spousta dalších zamilovaných věciček.

Zkusme se ale pro jednou vykašlat na ty plyšáčky, kytky a čokoládky. Podívejme se na opravdu originální valentýnské dárky, které by pobavily nejednoho geeka.

1. Osmibitová kravata

osmibitova_kravata

Vzhledem k tomu, že většina mužů kravaty nesnáší, by se tenhle valentýnský dárek nemusel zdát jako ideální. Osmibitová kravata je ale něco úplně jiného. Připomene vám staré časy a kostičkovanou grafiku. A mimochodem není to jen dárek pro kluky – představte si vaši nerd holku v bílé košili a kravatě … jenom v košili a kravatě.

2. Binární obraz

binarni_obraz

Nápis „I Love You“ v binárním kódu vypadá docela hezky, ne? Samozřejmě do něj ale můžete zašifrovat i jinou zprávu, protože koneckonců i kdyby si vaše láska obraz vystavila, většina lidí nebude chápat, co ty nuly a jedničky znamenají.

3. HDD hodiny

hdd_clock

Na světě existují kreativci, kteří z počítačových dílů vyrobí leccos, a třeba tohle je ideální valentýnský dárek nejen pro geeka, ale i pro milovníka hodin. Nebo pro někoho, kdo chodí neustále pozdě.

4. Valentýnka s QR kódem

qr_code_valentines_card

Nemusíte kupovat žádné drahé dárky. I obyčejná valentýnka potěší. Obzvlášť když na ni umístíte QR kód, do kterého schováte nějaký pěkný vzkaz – může to být třeba milostná báseň, odkaz na YouTube video, prakticky cokoliv.

5. Geeky přívěšek

srdce

Ať už přívěšek na řetízek pro slečnu nebo třeba na klíče pro kluky. Na internetu se dá sehnat spousta věciček, které jsou vyrobeny přímo pro geeky. A pánové pokud máte doma geeky slečnu, není potřeba utrácet za zlato. Originalitu holky často ocení daleko více.

Zdroje: Etsy, Cracked, PCmag

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru