Dnes vyšlo 15 článků

5 starých her, které vás dostanou i dnes

Zastavte se na chvíli a zavzpomínejte na hry, které sice vznikly před 20 a více lety, ale z jejich kvalit by se stále mohla učit kdejaká věhlasná vývojářská studia dneška. Jejich výhodou je i to, že si je můžete stáhnout zdarma a přesvědčit se úplně bez rizika, že jde o nestárnoucí legendy, které stojí za to hrát.

Na download portálu Stahnu.cz najdete kromě těchto her ještě desítky dalších, neméně zábavných a kvalitních.

Prehistorik 2

Prehistorik

Ukázka z legendární dosovské hry Prehistorik 2

Začneme asi nejlepší plošinovkou, kterou si na PC můžete zahrát. Prehistorik se v druhém dílu zapsal mezi videoherní legendy nebetyčným nadhledem a parádní grafikou. Celou hru vlastně neděláte nic jiného, než že sbíráte jídlo, což sice nezní jako velká zábava, ale opak je pravdou. Váš neandrtálec má k ruce pořádný kyj, kterým přetáhne kdejakou pravěkou havěť, která mu v jeho putování překáží. Největší zábavu ale skýtá hledání jednotlivých písmen slova BONUS – po zkompletování celého slova se vám zpřístupní bonusová úroveň, která je celá složená jen a jen z jídla. Než s nadšením hru stáhnete, nainstalujte si i emulátor DOSBox, který budete potřebovat k zprovoznění všech her vytvořených pro MS-DOS.

Supaplex

Supaplex

Supaplex – perfektní hříčka ze staré školy

Pokud znáte Boulder Dash, tak si ho představte po všech stránkách vylepšený a dotažený do dokonalosti a vyjde vám Supaplex. Mechaniky jsou opravdu perfektní a neuvěřitelně zábavné. Už po pár úrovních jde obtížnost strmě nahoru, takže pokud nemáte rádi logické hry, pravděpodobně vás Supa spíše odradí. Dejte jí ale šanci, protože jde o skutečný klenot.

Warcraft

Warcraft

Kultovní strategie Warcraft

Studio Blizzard nemusíme představovat, značku Warcraft jakbysmet. Všechno ale začalo už v roce 1994 s první RTS z téhle fenomenální série. Šlo přitom teprve o druhou real-time strategii, která si získala širší publikum a vešla v povědomí hráčů po celém světě, tou první byla samozřejmě Dune 2. Nutno dodat, že Warcraft se hrál a stále hraje o poznání příjemněji. Můžete ovládat více jednotek najednou a i zbytek hratelnosti je mnohem modernější a Warcraft sneseme i v dnešní době, která nás tak trochu zhýčkala. Prožijte první střet Orků s Lidmi v Azerothu.

Prince of Persia

Prince of Persia

Nejznámější plošinovka Prince of Persia

Už to bude takřka čtvrtstoletí, tak dlouho s námi Prince of Persia je. Vyrostly na něm generace hráčů a nezdá se, že by tomu muselo být v budoucnu jinak – a to nemluvíme o moderních verzích. Prince neztrácí nic ze své kvality. Přeskakování propastí, překonávání pastí, šermování s nepřáteli, to vše je neskutečná zábava, navíc okořeněná 60minutovým limitem, který zaručuje, že hru napoprvé nedokončíte a budete si ji užívat znovu a znovu.

Vlak

Vlak

Vlak

Vlak patří mezi vůbec nejlepší staré hry a můžeme být tak trochu pyšní, že vznikl v naší malé zemičce. Jde o logický rychlík, který je postaven na stejném základu jako Snake. Ovládáte parní mašinku, která musí vysbírat všechny předměty v úrovni, aby se jí otevřely dveře do dalšího levelu. Jenže s každým sebraným předmětem se o vagónek rozšíří, až sama sobě překáží. V pokročilé fázi hry už je opravdu těžké nenarazit do sebe a Vlak je pořádná výzva i pro milovníka logických her.

Komentáře

Nahoru