Dnes vyšlo 15 článků

5 prvků z chytré domácnosti budoucnosti

Pojďme se společně zasnít a zapřemýšlet o budoucnosti. Pokud milujete sci-fi, zřejmě vám nemusíme připomínat myšlenku chytré domácnosti. Ona to už není science fiction, spoustu chytrých prvků si dnes běžně můžete pořídit. Ale pořád by to šlo dovést ještě dál.

Chytré trouby, živý koberec a postel, která vám připomene, jak dlouho už jste neměli sex. Vítejte v domě budoucnosti.

My se spolu podíváme na pět více či méně reálných prvků, které byste v takovém domě mohli najít.

1. Zrcadlo, co zvládne selfie

Velký potenciál vidíme v zrcadlech. Zrcadla do předsíně, která vám přehrají hudbu, zobrazí počasí a hodiny, už existují. Mohlo by to být ale ještě důmyslnější. Zrcadla by mohla obsahovat nějaký software, který by vám poradil, zda jste se dobře oblékli. Mohly by se analyzovat například barvy outfitu – zda se k sobě hodí. V případě inteligentního softwaru by třeba nebyl problém váš dnešní look bodově ohodnotit. Kolik byste asi dostali dnes? 8/10?

Velmi zajímavá by byla také možnost nechat se vyfotit zrcadlem. Konečně by ze světa zmizely fotky v zrcadle, ve kterém se kromě vás často odráží i něco méně lichotivého (třeba záchod za pootevřenými dveřmi).

zrcadlo

2. Postel, co monitoruje váš spánek a sexuální aktivitu

Nápadů, jak by se dala vylepšit postel, máme docela hodně. Prvním zajímavým prvkem by byla nastavitelnost teploty. V zimě by vás mohla vyhřívat a v létě vám zajistit takový chládek, abyste se mohli bez problémů přikrýt peřinou (kvůli strašidlům pod postelí) a neumřít při tom horkem.

Velice zajímavé by byly také statistiky. Kdo jiný, než postel, by mohl lépe změřit a analyzovat kvalitu vašeho spánku? Úžasné by bylo například, kdyby postel dokázala monitorovat i vaše sny! A statistiky sexuální aktivity by taky nebyly nezajímavé.

postel

3. Skříně, které vám prozradí, co ukrývají

Do zavřených skříní není vidět, a tak v nich často ukrýváme všechen nepořádek, který nechceme nechat na povrchu. Vyznat se v tom pak není vůbec snadné. Co byste řekli na praktické komody, které by vám samy prozradily, co všechno obsahují? Hned byste věděli, zda jste na správném místě, nebo máte hledat někde jinde. Kdyby vám skříň pěkně zobrazila na displeji, že máte otevřít druhý šuplík, bylo by to hned lepší, ne?

komoda

4. Šatník, který vám vybere outfit

Tak tohle by určitě ocenily minimálně všechny dámy. Co kdybychom už ráno nemuseli vymýšlet, co si vezmeme na sebe? Šatník by si zjistil předpověď počasí a měl by informace o aktuálních trendech a navrhl by outfit ideální pro dnešní den. Mohl by taky informovat o tom, jaké basic kousky vám doma chybí a co byste tedy určitě měli při příští návštěvě nákupního centra pořídit.

Spolu s tím by mohl být chytrý i předsíňový a doplňkový nábytek. Skříňka na chodbě by vám mohla ohlásit, že si dneska máte vzít deštník, věšák by měl nabídnout tu správnou bundu.

vesak

5. Záchod, co vám analyzuje moč

Možná je to trochu hloupý nápad, ale na druhou stranu…. V Japonsku už mají toalety, které analyzují moč a zjistí, zda máte cukrovku. Dalo by se takhle zjišťovat i těhotenství a ze stolice dokonce rakovina tlustého střeva.

Samozřejmě bychom mohli přidat další funkce jako automatické deodoranty, vyhřívaná sedátka, splachovací systém, pěknou hudbu, vestavěnou čtečku časopisů pro dlouhé chvíle a tak dále. To už je každého věc, co rád dělá na záchodě.

Zní vám to zajímavě? Nebo je to málo šílené? Máte nějaké lepší nápady? Podělte se v komentářích!

Ilustrační obrázky: Moebelix.cz

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru