Dnes vyšlo 15 článků

5 případů, kdy zamotané kabely vypadají jako umění

Spousta IT odborníků a pracovníků datacenter si zakládá na pěkně srovnaných kabelech. Všechny mají uspořádané, aby bylo vidět, k čemu jaký kabel vede. Navíc je to otázka cti. Poskládané kabely ukazují, že jste na svou práci pyšní. Ale jsou i lidé, kteří to mají jinak.

Možná znáte někoho, kdo je zvyklý všechny kabely jen tak pohazovat, ohýbat, dokud se nezlomí, a jinak je trápit. A když se jich nashromáždí víc, aby si člověk vzal den dovolené na zjištění, který k čemu patří.

Někdy však zamuchlané kabely vypadají daleko lépe, než kdyby byly přehledně srovnané. Vytváří dojem abstraktního umění, čehož si všiml jeden uživatel Imguru ErinFromTheOfficer. Však se podívejte na pět fotek ze serveroven, které připomínají skutečně existující obrazy Jacksona Pollocka.

Inspirace kabely?

Pan Paul Jackson Pollock, který žil v letech 1912 až 1956, byl abstraktní malíř. V jeho dobách sice ještě žádná datacentra neexistovala, ale vypadá to, jako by se ve svých dílech inspiroval zamotanými kabely. Svá díla tvořil naléváním či nakapáváním aluminiové barvy na plátno položené na podlaze. Tento způsob je nazýván „akční malba“. Pojďme se podívat na pár jeho obrazů a jejich podobnost s kabely.

1. Vivid Anomaly (Živá anomálie)

vivid-anomaly

vivid-anomaly-cable

2. Number 11 (Číslo 11)

number-11

number-11

3. Grey Space (Šedý prostor)

grey-space

grey-space-cable

4. Imperfect Hue (Nedokonalý odstín)

imperfect-hue

imperfect-hue-cable

5. White Space (Bílý prostor)

white-space

white-space-cable

Fotografie: Fritz, Fiberstore_FSCOM, Stratavarious, ErinFromTheOffice

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru