Dnes vyšlo 15 článků

5 opravdu kreativních způsobů, jak získat práci

5 opravdu kreativních způsobů, jak získat práci

Chcete-li získat práce, je třeba na sebe nějakým způsobem upozornit, a to v dobrém smyslu. Do firem totiž chodí stovky životopisů, které nakonec nikdo nečte. Jak tedy upozornit zaměstnavatele, že jste tady a jste připraveni ihned nastoupit do práce? Ukážeme vám několik opravdu kreativních způsobů získávání práce, které byly vyzkoušeny,..a zabraly. 🙂

Do firem, které hledají zaměstnance přijdou stovky životopisů, které často nakonec vůbec nikdo nečte. Někteří kreativci ale vymysleli způsob, jak budoucím zaměstnavatelům říci, jsem tady, a jsem připravený pracovat! A příklady? Zde jsou:

Utratil posledních 500 liber za vlastní billboard

71392

Adam Pacitti byl absolventem v oboru mediální produkce v roce 2012. Po 250 žádostech o práci byl stále nezaměstnaný. Rozhodl se proto utratit svých posledních 500 liber za vlastní billboard. A to se mu vyplatilo! Díky kampani Employ Adam získal hned 60 nabídek práce.

billboard2

Vytvořte si inzerát v Google Adwords

71398

Alec Brownstein si moc přál pracovat v oblasti marketingu. Zvolil proto levnou reklamu na Googlu s tím, že v klíčových slovech zmínil jména důležitých osob. Jak jistě víme, každý googlí i sám sebe. 🙂 Google Adwords tedy může být velmi levnou a chytrou cestou, jak přimět důležité osoby, aby si vás všimly.

Vytvořte si video CV, které je určené vašemu zaměstnavateli snů

Mladý digitální stratég snil o práci v Googlu. Tak…kdo by nechtěl, že? Vytvořil pro Google tým video CV ve stylu pařížské módy ze 14. století. Práci v Googlu nakonec nedostal. Ale jeho video na YouTube má přes milion zhlédnutí a získal 80 nabídek práce, takže si rozhodně mohl vybírat. A to se vyplatí, nemyslíte? 🙂

Nechte se vydražit na Aukru

71408

Britský teenager Josh Butler tak zoufale hledal práci, že se rozhodl sám sebe vydražit na Aukru za 16 000 liber. Žádal totiž po studiích o práci v 600 firmách, bez jediného pohovoru. Jeho příběh má šťastný konec. Práci získal ve společnosti BGC Partners.

Pracujete v baru? Komunikujte s hosty

Spousta studentů brigádničí v barech. Jeden student, který měl brzy absolvovat, Reed Daw, si řekl o obědové směny. Sice za ně dostal méně peněz, ale setkal se tak s velmi vlivnými štamgasty, a když se zmiňoval, že bude brzy absolvovat, dostal spoustu vizitek s tím, že může zaslat své CV. Nakonec získal možnost stáže v marketingové společnosti Volusion. Dnes pracuje jako SEO manažer.

Jak vidíte, možností, jak na sebe upozornit, pokud sháníte práci, je opravdu spousta. Buďte kreativní, ukažte svým novým zaměstnavatelům, že jim stojíte za povšimnutí. Využijte dnešních technologií, díky kterým vás může znát skoro celý svět.

 

zdroj/foto: plotr.co.uk, adampacitti.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru