Dnes vyšlo 15 článků

5 novoročních předsevzetí týkajících se technologií

Telefony, sociální sítě, notebooky, chytré asistentky, fitness trackery a další technologické vychytávky mají v našich životech stále důležitější místo. Dalo by se říct, že v mnohých případech je doslova ví. Jak bychom to v následujícím roce mohli zlepšit?

1. Začněme brát vážně bezpečnost na internetu

Jen si vzpomeňme na to, kolik hesel a nahých fotek v roce 2016 uniklo. Internet věcí, kdy budou na síť připojeny i pračky a kávovary, tomu nasazuje korunu. Měli bychom být mnohem víc ostražití, než jsme v současné době. Schválně si zkuste vygooglit své jméno a podívejte se, jaké informace jsou o vás veřejně dostupné. Není na škodu smazat účty ze služeb, které už nevyužíváte.

Hesla jsou snad úplně samostatnou kapitolou. O tom, jak by měla správně vypadat a že by se nemělo používat jedno heslo pro několik účtů, již bylo řečeno mnoho. Přesto tyhle chyby stále opakujeme.

data-1590455_640

2. Odpovídejme na e-maily a textové zprávy

Přestože máme oči přilepené k telefonům prakticky nonstop, mnozí z nás mají problém reagovat na e-maily a SMS zprávy v rozumném čase. Moc dobře si uvědomujeme, že čím více to budeme odkládat, tím horší to bude, ale stejně to děláme.

Pomoc je přitom tak jednoduchá. Odpovídejte na zprávy okamžitě, případně si vyhraďte nějaký časový úsek, který věnujete pouze odpovídání na e-maily. A ve chvílích, kdy skutečně nemáte čas, zavřete všechny sociální sítě.

cell-phone-690192_640

3. Buďme více offline

Například 21 % Američanů o sobě tvrdí, že jsou online téměř neustále. Možná je to i váš případ. V takovém případě se pokuste v roce 2017 brzdit. Zkuste trávit více času s lidmi, které máte reálně kolem sebe. Prospěje to vaší psychice, psychologové se totiž shodují na tom, že přílišné koukání do telefonů a sledování sociálních sítí v nás vzbuzuje pouze negativní emoce.

stormy-1472633_640

4. Aktualizujme software

Tohle není až tak náročné předsevzetí, ne? Uvědomte si to bezpečnostní riziko, pokud nebudete přijímat pravidelné aktualizace. Samozřejmě že to občas bývá otravné, trvá to půl hodiny a znemožní vám to používat zařízení, ale stojí to za to.

update-1672363_640

5. Odstraňme digitální nepořádek

Ať už jsou to zbytečnosti na ploše, staré fotky a dávno neaktuální textové zprávy, přiznejte si, že už je stejně nikdy potřebovat nebudete. Jen zbytečně zabírají místo. A stejně je to s nepotřebnými soubory v počítači či e-maily. Digitální úklid je náročná práce, ale aspoň vám něco přinese – více volného místa na disku.

bin-1714052_640

Zdroj: Mashable, fotky: Pixabay – TheDigitalWay, Unsplash, Meijer, Geralt, Maaark

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru