Dnes vyšlo 15 článků

5 nejzajímavějších her na smartphony, které by si měl zahrát každý

Pro naše chytré mobilní telefony existuje OBROVSKÉ množství her. Bohužel často se jedná jenom o pouhé kopie jiných her, takže vás za chvíli omrzí, protože nenabízí nic nového nebo speciálního. Proto jsme se rozhodli vám přinést 5 nejzajímavějších her, které by si měl zahrát každý.

Každá z těchto her je dostupná pro Android i pro iOS, takže většina z vás si tyto hry bude moci zahrát. A vy s Windows Phone nezoufejte, i pro vás připravujeme seznam zajímavých her.

1. Bounden

Bounden je v mnoha ohledech výjimečná hra. Jako první začneme žánrem – jedná se o taneční hru. Co to znamená? Že budete tancovat.  A ne sami.

Ano, skutečně se jedná o hru pro dva. Každý z hráčů drží protější konec smartphonu a společně se pohybují podle kurzoru na 3D kouli.

Nebojte se, není to tak složité, jak to na první pohled vypadá. Navíc je to jedna z mála her, která vás nutí k dotykům s vašim kamarádem či protějškem.

Hru si můžete stáhnout zde: iTunes, Google Play

2. Desert Golfing

Na první pohled se jedná o obyčejný golf, který se odehrává v neobyčejném prostředí – na poušti. Celé je to ale trochu složitější. Je zde totiž několik věcí, které Desert Golfing odlišují nejenom od ostatních golfů, ale i od ostatních „obyčejných“ her.

Hratelnost sama o sobě není vůbec zajímavá – ovládání je stejné jako například u Angry Birds. V čem je tedy tato hra tak výjimečná?

Začneme tím, že tato hra nemá žádné menu. Prostě jste rovnou vhozeni do hraní golfu. Vidíte jenom kolikrát jste hráli a kolik chyb jste udělali.

A co když jste udělali moc chyb? Tak máte smůlu. Hra totiž nejde nijak resetovat. A pokud k tomu přidáte, že hra nemá vlastně nemá žádný konec…

Hru si můžete stáhnout zde: iTunes, Google Play

3. Drop7

Hru tetris zná asi každý z nás. Stejně tak každý z nás zná sudoku. A co vznikne, když tyto dvě hříčky zkombinujeme? Mobilní hra Drop7.

Hra funguje na skutečně jednoduchém principu, který ale na první pohled zní složitě. Zatímco v tetrisu padají kostičky, tak zde padají žetony v hracím poli 7×7.

Na každém z nich je napsané jedno číslo od 1 do 7. A pokud je v řádku nebo sloupci stejně žetonů jako je napsáno na jednom z žetonů, tak tento žeton zmizí.

Pokud vám to přijde složité, tak doporučujeme se podívat na video. Z něho jde snadno a rychle pochopit principy této hry. Rychle vám dojde, že pochopit ji zvládne každý.

A to je jedna z největších výhod této hry. I samotné ovládání je velice jednoduché, hru lze ovládat i jednou rukou. A nemusí u ni trávit celé hodiny, klidně jedno kolo stihnete zahrát i za cestu tramvají.

Hru si můžete stáhnout zde: iTunes, Google Play

4. Angry Birds

Angry Birds nemusíme snad nikomu představovat. Tato hra je totiž tak populární, že ji snad musí znát každý znás. A proč tomu tak je? Za vším stoji hratelnost, která je zde skutečně návyková a samotná ochota tvůrců.

Většinou když vyjde nějaká hra a stane se hitem, tak její tvůrci shrábnou pár milionů dolarů a jdou se věnovat něčemu jinému. To ale není případ tvůrcu Angry Birds, kteří se této hře věnují již přes pět let.

A díky tomu se jedná o pořádnou značku a fenomén. Kolik jiných her má své plyšáky, spolupracuje s mnoha výrobci a má svůj film?

Hru si můžete stáhnout zde: iTunes, Google Play, Windows Phone

5. Eliss

Eliss je logická hra, ve které je vašim úkolem udržet harmonii ve vesmíru. Že to zní složitě? Toho se vůbec nebojte. Princip hry totiž zvládne pochopit každý.

Pomoci vašich prstů ovládáte planety, se kterými můžete jak pohybovat, tak je i rozdělovat či slučovat tak, aby jste splnili zadaný úkol. Postupně se bude zvětšovat herní plocha, ale zároveň začnou přibývat i překážky a pasti.

Musíte si tedy každý váš krok promyslet, ale přitom musíte mít dostatečně rychlé prsty. Nejedná se tedy o snadnou hru, ale jsme si jisti, že vás bude bavit.

Hru si můžete stáhnout zde: iTunes, Google Play

Zdroj: theverge.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru