Dnes vyšlo 15 článků

5 nejúspěšnějších robotů na Kickstarteru

Na Kickstarteru je možné seznámit se se spoustou velmi zajímavých projektů. Velmi značnou část z nich tvoří právě roboti, a my vám dnes přinášíme přehled těch, kteří získali nejvyšší dotace a mohly tak být uskutečněny. Nechybí bezpilotní letouny, kapesní tiskárna a dokonce ani robotická stavebnice.

1. AirDroids Pocket Drone – kapesní dron

Tento projekt byl na Kickstarteru úspěšně zadotovaný 9. března 2014, a získal neuvěřitelných  929 212 dolarů místo požadovaných 35 tisíc dolarů.  Produkt je známý jako GoPro pro drony. Jde o první kapesní dron, který je schopen unést kvalitnější kameru, se kterou dokáže letět až 20 minut v kuse.

2. Galileo Robotic iPhone Dock

Tento projekt byl úspěšně financován v dubnu 2012 a snadno překonal stanovenou hranici 100 000 dolarů, a to více než sedmkrát. Galileo je iOS robotická platforma iPhone s neomezenou možností rotace. Stačí jednoduché ovládání dotykem přes váš iPhone nebo iPod se systémem iOS. Galileo je ideální k fotografování nebo filmování, a umožňuje i originální organizaci telekonferencí.

 

3.     Zuta Labs –  kapesní robotická tiskárna

Tento projekt získal na Kickstarteru 511 662 tisíc dolarů v květnu 2014. Jedná se o kapesní tiskárnu dlouhou pouhých 10,2 cm. Tiskárna je určena pro uživatele, kteří potřebují tiskárnu jen zřídka, a to na místech, kde se běžně tiskárny nevyskytují. Je vybavena baterií, která umožňuje až hodinový tisk a je možné ji připojit pomocí WiFi.

4. iCamPRO FHD – inteligentní bezpečnostní robot

Letošní vítěz „CES Best of Innovation Award“, iCam PRO FHD byl financován v lednu 2015. Původní cílová částka byla pouhých tisíc dolarů, ale tento projekt získal neuvěřitelných 365 538 dolarů. Robot v komunikaci s vámi vidí, slyší a vnímá každý váš pohyb, a to i v úplné tmě. Robot je vybaven vysokorychlostním procesorem a spoustou pohybových senzorů. Je schopen zachytit nežádanou návštěvu v několika vteřinách. Živý přenos je možné sledovat skrz prohlížeč ve Full HD kvalitě. Úhly kamery a její pohyb je možné ovládat prostřednictvím prohlížeče nebo pomocí bezplatné aplikace pro iOS a Android.

5. Robo stavebnice – MOSS

Robotická stavebnice MOSS  si v prosinci 2013 získala 361 293 dolarů. MOSS krychle k sobě mohou být připojeny pomocí malých magnetických kuliček. Krychle sami o sobě nejsou nijak zvláštní, ale spojením dohromady je možné vytvořit stovky robotických kombinací. Jsou barevně odlišeny, takže při svých konstrukcích víte, která část má jakou funkci. Robota lze ovládat pomocí aplikací ve vašem smartphonu nebo je možné naprogramovat je postaru.

zdroj: roboticstrends.com, foto: wired

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru