5 nejoblíbenějších knih Billa Gatese pro rok 2017: To si musíte přečíst

Už dávno se Bill Gates nechal slyšet, že každý rok přečte až na padesát knih. Jen málo z nich se ale dostane do jeho seznamu oblíbených, které doporučuje svým příznivcům. Každý rok zveřejní na svém blogu 5 nejlepších knih, které daný rok četl. A tady je jeho doporučení pro rok 2017:

bill gatesdec 2017 books

1. The Best We Could Do (autor: Thi Bui, rok vydání: 2017)

“The Best We Could Do” je autobiografickým románem sledujícím příběh vietnamské dívky, která společně se svými rodiči uprchla do Spojených států po pádu Saigonu v roce 1975. Dívka se postupně setkává s realitou, když zjišťuje, jakou oběť učinily její rodiče pro bezpečí svých dcer. Gates především obdivoval způsob jak objektivně autorka zachytila osudy sebe a své rodiny.

The best we could do

The best we could do

2. Evicted: Poverty and Profit in the American City (autor: Matthew Desmond, rok vydání: 2016)

Autor knihy, sociolog Princetonské univerzity, strávil několik měsíců v různých čtvrtích města Milwaukee, kde žil v nejchudších částech nejdříve bělošské a poté už většinou černošské komunity. Desmond fantasticky vykresluje jednotlivé příběhy a pro čtenáře je snadné s nimi soucítit. “Když se staráte o to, abyste měli střechu nad hlavou, není ani čas na smůlu,” říká Gates. “Každá drobná chyba vám může být osudovou.”

Evicted

Evicted

3. Believe Me: A Memoir of Love, Death, and Jazz Chickens (autor: Eddie Izzard, rok vydání: 2017)

Memoáry slavného amerického transgender komika  jsou další knihou na seznamu Billa Gatese. Popisují útrapy se kterými se autor setkal v dětství a jeho cestu ke kariéře komika, herce a spisovatele. “Jsme naprosto odlišní, přesto jsme stejní,” popisuje Gates.

Believe me

Believe me

4. The Sympathizer (autor: Viet Thanh Nguyen, rok vydání: 2015)

Tato historická novela není žádnou novinkou. Autor za tuto knihu již obdržel Pulitzerovu cenu. Fiktivní příběh pojednává o dvojitém agentovi, který špehuje pro vietnamskou vládu v komunitě vietnamských uprchlíků v Los Angeles. Hrdina románu je uvězněný mezi dvěma světy v nelehké době Vietnamské války.

The Sympathizer

The Sympathizer

5. Energy and Civilization: A History (autor: Václav Smil, rok vydání: 2017)

Na seznam oblíbených knih Billa Gatese se dostala i kniha od autora českého původu! Autor popisuje, jak energie ovlivňovala vývoj jednotlivých společností – od mlýnů taženými osli až po obnovitelné zdroje energie. Gates už údajně četl všech 37 knih, které Václav Smil vydal, ale poslední, kde ukazuje, že spotřeba energie a ekonomický růst jsou vzájemně propojeny, ho nadchla.

Energy and civilization

Energy and civilization

Co vy? Přečtete si knihu na doporučení Billa Gatese?

Zdroje: Tech Insider

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru