5 nejlepších volně dostupných her

5 nejlepších volně dostupných her

Jak se říká, zadarmo ani kuře nehrabe, a tak dostat v dnešní době něco zdarma je velmi ojedinělé. Ovšem, v hráčském světě to není až zase tak nemožné a her, které jsou freeware nebo free-to-play je mnoho. Dnešní článek vám poslouží jako rozcestník, právě pro výběr té správné bezplatné hry. Všechny je možné stáhnout z portálu Mujsoubor, takže je můžete ihned vyzkoušet.

OpenTTD

Open TTD je předělávka původního Transport Tycooonu, který byl právě kvůli věku uvolněn zdarma ke stažení. Díky šikovným programátorům a moderní technologiím se Vám tedy stařičký Transport Tycoon představuje v novém rozšířeném provedení s mapu rozšířenou na rozměry až 2048×2048.

Po spuštění můžeme pozorovat spousty nových vylepšení včetně přívětivějšího ovládání. Mezi ty další pak patří vychytávky, jako je stavění delších mostů, tunelů nebo dokonce průplavů. Ve městech pak můžete pořádat kampaně nebo uplácet starosty. Přidán byl i kvalitní multiplayer pro 8 hráčů jak po internetu, tak po síti.

BMW M3 Challenge

Od budovatelských her se přesuneme ke hrám závodním. Tato hra je dokonalým příkladem reklamní hry, a proto ve hře nenajdete jiná auta než M3 od BMW. To kvalitu hry ale vůbec nesnižuje. Díky skvělé grafice, propracovaným modelům automobilů a reálnému fyzikálnímu modelu si užijete spoustu zábavy i tak.

Hra nabízí dvě herní varianty volný závod a závodní víkend. V té první si vyzkoušíte tratě i auta, a připravíte se tak na ostrý závodní víkend. Ten je rozdělen na několik částí, mezi které patří trénink, kvalifikace a samotný závod. Hře nechybí ani multiplayer, takže během závodního víkendu můžete poměřit síly přímo se svými kamarády.

Wolfenstein: Enemy Territory

Ve hře Wolfenstein Enemy Territory na vás čeká 6 oficiálních map, ve kterých budete plnit nejrůznější vojenské mise. Každá mapa tak obsahuje mnoho povinných i nepovinných úkolů, za které dostáváte body a sbíráte bonusy. Ty jsou tu v podobě lékárniček, extra munice nebo rychlejší používání obrněné techniky. Vybrat si pak můžete mezi pěti povoláními – medik, voják, inženýr, specialista a špión. Každé z nich má samozřejmě své specifické zbraně a dovednosti.

Pro svou hru si můžete vybrat i jeden z několika herních módů. K dispozici máte Single Map, Last Man Standing, Stopwatch nebo Campaing.  Až Vás základní prostředí unaví, další neoficiální mapy lze zdarma stáhnout z internetu.

TrackMania Nations Forever

Opět závodní pařba, ve které můžete hrát sami se svým stínem nebo s přáteli po síti. Jezdit zde budete se skvěle propracovanou formulkou, kterou můžete obarvit třeba do barev národní vlajky. S takto zkrášlenou formulkou pak vyrazíte na krkolomné tratě, kde se pokusíte porazit uvedený čas a vyhrát zlatou medaili.

Tratí tu je několik desítek, a pokud i to je Vám málo, můžete si jich postavit libovolný počet v propracovaném editoru. Ten nabízí opravdu mnoho možností. Stavět můžete klasické tratě, oválné tratě, lopingy nebo skokanské můstky. Vytvořenou trať pak můžete nahrát i na server. V multiplayeru si jí pak můžete otestovat s kamarády, a porovnat vaše zkušenosti.

America’s Army: Special Forces

Tato hra je freeware, protože původně vznikla jako náborová pomůcka pro US Army. Dodnes slouží k demonstraci americké armády a podle toho i vypadá. Celá akce je velice propracovaná a reálná. Před samotnou hrou však musíte projít tréninkem, ve kterém plníte mise ve stylu zabít teroristy a získat cenné informace. Čím více tréninků projdete, tím více bonusového obsahu se Vám otevře.

Hra samozřejmě nabízí i multiplayer, do kterého se opět dostanete až po projití základního tréninku. Ve hře pro více hráčů se pak ukládají vaše body a vytváří se z nich oficiální statistiky.

Komentáře

Nahoru