5 nejlepších programů pro webdesign, které stojí za vyzkoušení

5 nejlepších programů pro webdesign, které stojí za vyzkoušení

Baví vás tvorba webových stránek, ale výsledek působí amatérsky? Může to být z důvodu špatného grafického cítění nebo používáte nástroje – programy, které vám prostě nesedí. Přináším vám následující přehled programů, které vám ulehčí práci a výsledek bude vypadat o mnoho lépe!

FileZilla

Pro práci s FTP používám freeware program FileZilla. Podporuje připojení SSL a proxy. Umožňuje vytváření fronty pro stahování souborů… vytváření neomezeného počtu účtů… je přehledný a spolehlivý!

FileZilla - FTP klient

FileZilla ke stažení (Freeware – 4MB)

PSPad editor

Dalším užitečným programem je PSPad editor. Patří mezi nejoblíbenější nástroj programátorů. Bez problému si poradí s 30 různými jazyky:  (PHP, HTML, XML, Java, JavaScript, Perl, C, C++, ASP, SQL, Python, apod.) Samozřejmě jej ocení i uživatelé, kteří potřebují naformátovat obyčejný text. Obsahuje totiž velké množství funkcí.  Mezi další výhody považuji možnost porovnání zdroje mezi sebou, nastavení vlastního grafického značení příkazů, průzkumník kódu a jiné.

Pspad - textový editor

PsPad editor ke stažení (Freeware – 3,8MB)

IrfanView

Program IrfanView patří mezi nejjednoduší, ale zároveň i nejlepší editory pro práci s grafikou.  Obsahuje nejdůležitější funkce pro správu fotek. Například: změna rozměru, formátu, dokonce zvládá i batch process, který slouží pro hromadnou úpravu fotek (změna velikosti, názvu, formátu…). Zvládá nepřeberné množství podporovaných formátů.

IrfanView ke stažení (Freeware – 1,8MB)

Macromedia Fireworks

Při tvorbě grafiky určené pro webové stránky doporučuji použít komerční program Macromedia Fireworks. Jedná se o špičkový profesionální nástroj, který si hravě poradí s bitmapovou grafikou a pomůže vám vytvořit špičkovou grafiku pro web. Součástí programu jsou i nástroje pro tvorbu animací, tlačítek (buttonů)… obsahuje přehledně a logicky umístěné nástroje, ke kterým se snadno dostanete. Poradí si s retušováním fotek, různými efekty, tvorbou logotypů ve vektorové grafice…

Macromedia Fireworks

Macromedia Fireworks ke stažení (Demo)

Color Cop

Dalším užitečným programem je Color Cop. Slouží pro zjištění RGB kódu jakékoliv barvy, kterou zobrazíte na ploše vašeho počítače.  Není potřeba ho instalovat.

Color Cop

Color Cop ke stažení (Freeware – 80kB)

Za pomocí těchto šikovných programů bude vaše práce s webdesignem mnohonásobně lehčí a výsledek kvalitnější. Máte s některým z nich zkušenosti?

Komentáře

Nahoru