5 free nástrojů, se kterými otevřete téměř každý soubor

Už se vám někdy stalo, že jste si stáhli (nebo jste například obdrželi mailem) soubor s neznámou příponou a neměli jste ho jak otevřít? Řešení je jednoduché. Stačí si prostě stáhnout program, který ho otevřít zvládne. Jenže vezměte si, že byste si pro každý jeden nebo dva soubory stahovali speciální program na otevření. Za chvíli byste měli počítač plný programů, které využijete jen jednorázově. Existují ovšem nástroje, které zvládají otevírat spousty známých i neznámých přípon.

Free Opener

Free Opener vypadá uživatelsky přívětivě, jednoduše se ovládá a zvládá otevřít přes 80 různých typů souborů. Při prvním spuštění budete muset vybrat soubor, který chcete otevřít, a pak už je to jednoduché. Zvládá většinu standardních formátů zvuku, videa a fotografií včetně souborů MS Office, MOV, MPG, FLV, MKV a spousty dalších. Umí dokonce titulky a ZIP soubory. V současné době ale nepodporuje ISO. Pro soubory, se kterými se setkáváme denně, naprosto stačí.

Free-Opener

File Viewer Lite

File Viewer ve free verzi Lite sice neumožňuje editaci a ukládání souborů, ale pro otvírání stačí. Poradí si totiž s více než 120 formáty. Skvělou funkcí je postranní panel, který zobrazuje informace o otevřeném souboru. Dejte si ale pozor při instalaci, protože když neodškrtnete pár okýnek, bude se vám spolu s File Viewerem instalovat i další software třetích stran.

File-Viewer-Lite

Open Freely

Open Freely je program jednoduchý už od své instalace. Zvládá přes 100 souborů a lze ho použít i k editaci souborů. Dalo by se říci, že je to takový vítěz všech našich programů, které máme v seznamu. Jako jeden z mála totiž dokázal bez problémů otevřít i prezentaci v PowerPointu.

Open-Freely

Universal Viewer

Universal Viewer získává plus tím, že nabízí portable verzi. Nemusíte ho tedy instalovat. Ovšem přenosná verze nezvládá podporu některých dokumentů. Pokud budete toužit po větším komfortu, musíte si program nainstalovat (a zaplatit).

Universal-Viewer

DocsPal

Poslední místo v našem žebříčku si zasloužil tenhle online nástroj. Sice nepodporuje takové množství souborů jako výše uvedené programy, ale nemusíte ho instalovat. Stačí nahrát soubor (časově náročné) nebo zadat jeho URL adresu.

docspal

Zdroj: Carlcheo.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru