5 důvodů proč si namísto YouTube vybrat Vimeo

5 důvodů proč si namísto YouTube vybrat Vimeo

Pokud jde o online hostování videa, vystupují v popředí dvě hlavní služby: YouTube a Vimeo. Ta první je jednoznačně úspěšnější.

YouTube má okolo 800 milionů unikátních návštěvníků za měsíc přičemž každou minutu je na něj uploadováno asi 72 hodin videa. Taky za ním stojí obrovský Google, což rozhodně není na škodu.

Ale statistiky uploadů samy o sobě nemusí nutně vyznačovat tu lepší platformu. Vimeo má také své uživatele, i když v menším měřítku, a má i některé výhody oproti YouTube.

Ne, cílem tohoto článku není propagace Vimea ani poškození YouTube. Celkově to závisí i na tom, jaký typ videa nahráváte či pro jaké publikum ho nahráváte. Ale možná není na škodu se podívat i na výhody Vimea a věnovat mu trochu pozornosti, když jinak celou dobu stojí ve stínu úspěšnějšího YouTube.

vimeo-home-page

1. Společenství profesionálů

Na rozdíl od masivního publika YouTube se na Vimeu pohybuje menší komunita složená z velké části z filmových nadšenců. Základna fanoušků není zdaleka tak velká – má měsíčně zhruba 70 milionů unikátních návštěvníků – ale jeho malá velikost vytváří skvělé prostředí pro plné zapojení všech uživatelů. Je to síť lidí, kteří se skutečně zajímají o kvalitu videa, takže víte, že i vaše videa uvidí lidé, kteří je ocení. Navíc tak máte větší šanci získat v podobě komentářů opodstatněnou a rozumnou kritiku, která vás někam posune. Na YouTube se objevují rasistické poznámky úplně od tématu dokonce i u videa, ve kterém se malá sova učí létat.

2. Je tady méně… blbostí

Nechápejte to špatně, i na YouTube existuje spousta opravdu dobrých a přínosných videí, ale problémem je, že na webu, kde každou minutu přibyde více než 72 hodin videa, se najde i více videí, které nedosahují moc velké kvality a jejich obsah je také naprosto o ničem.

3. Čistší vzhled

Kromě rozdílů v žánrech videa nabízí Vimeo čistší layout než YouTube. Videa jsou větší a „nepořádek“ kolem nich není takový jako na YouTube. Opravdu to vypadá tak, že je každá samostatná stránka zaměřená jen na to jedno video a nic jiného.

vimeo-cleaner-design

4. Žádné reklamy

Žádné rušivé bannery ani 30s dlouhé reklamy před tím, než začne video. To je pro uživatele obrovské lákadlo. I když kliknutím tu reklamu na YouTube zavřít taky není příliš složité.

5. Ochrana heslem

Vimeo umožňuje vaše vida chránit heslem, takže je můžete sdílet jen s několika přáteli. Pro zobrazení videa ani nemusíte být přihlášení. Stačí se ujistit, že víte, jaké heslo máte zadat.

Základní členství na Vimeu je zdarma, Vimeo Plus by vás stálo 9.95 dolarů (zhruba 200 Kč) za měsíc a Vimeo PRO 199 dolarů (necelé 4000 Kč) za rok. Nedivte se, že je YouTube zdarma. Vimeo musí něčím vynahradit reklamy, které nemá.

Zdroj: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru