5 důvodů proč milovat Instagram

5 důvodů proč milovat Instagram

Stejně jako jsou lidé závislí na Facebooku, objevují se i ti, kteří jsou závislí na Instagramu. A někteří, jako například Briana Johnson @briana6, se ani nebojí to přiznat. Lidé se jí často ptají, proč Instagram tolik zbožňuje a proč si myslí, že je lepší než Facebook. Tak tady je pět důvodů, které jsou ilustrovány fotografiemi některých fajn instagramerů.

1. Krása očima jiných

Trendem dnešní sociální doby je sdílet svůj život s ostatními pomocí fotografií. I když máme rádi slova, jsme zvyklí na vizuální podobu a její moc vymalovat obrazy z každodenního života jiných lidí. Dívat se na různé scény a vidět je očima někoho jiného je úžasné. Je skvělé, jak jsou lidé schopní zachytit takovou krásu jednoduše přes telefon s fotoaparátem.

rinserepeatblog berries

@rinserepeatblog: Dnes jím jenom červené, bílé a modré jídlo.

natalie4hudson birthday party

@natalie4hudson: Narozeninová oslava podle šestiletých snílků.

2. Každodenní inspirace

Účet na Instagramu má většina bloggerů a fotografů, kteří chtějí uplatnit svůj tvůrčí génius a zachytit vize, které mají přímo na dosah ruky. Je neuvěřitelné, kolik úžasných snímků můžete kolem sebe zaznamenat během celého dne. Denně se pohybujete v tolik inspirativním prostředí.

elsiecake wallpaper

@elsiecake: Pro ty, kteří se ptali, naše tapeta je ručně malovaná!

melissapher sheet cake

@melissapher: Babiččin koláč dnes na mém blogu.

3. Demystifikování a normalizace života

Největší plus Instagramu je, že demystifikuje a normalizuje životy. Když si prohlížíte fotky nějakého bloggera nebo přítele, které zobrazují každodenní činnosti, brzy si uvědomíte, že i když se vám jejich život může zdát velmi hezký, pravděpodobně se v něm i tak objevují nějaké chaotické kousky. Instagram jednoduše normalizuje životy těchto někdy zdánlivě bezchybných osobností, které se pak jeví jako normální a lidské. Osvěžující je také zranitelnost, která je často ve fotografii zachycena.

leslieautumn stinky kids

@leslieautumn: Skutečný život je chaotický, nenechte se oklamat. Děti hází své oblečení všude.

bethstedman no inspiration

@bethstedman: Řada lidí mi v poslední době psala komentáře jako „jsi tak silná“ a „jsi tak inspirativní“ a podobné věci. To mi pomohlo uvědomit si, že jsem vždycky veřejně ukazovala jen dobré chvíle. Dnes nebyla dobrá chvíle. Dnes se necítím silná a rozhodně nejsem inspirativní.

4. Skuteční přátelé

Pak je tu přátelství. Instagram pomáhá udržovat stávající i rozvíjet nová přátelství s ostatními. Ano skutečně se můžete s někým spřátelit přes Instagram. Třeba zjistíte, že máte podobný fotografický vkus, že oba rádi fotíte krajiny nebo jídlo, nebo na svých fotografiích objevíte něco, co vás spojuje.

amandarydell shakes

@amandarydell: Shake rande s @jessicakesteron

misslepetitsociety soeul

@misslepetitosociety: Legrace při focení v Soulu.

5. Vidět krásu ve vlastním životě

Používání Instagramu vám pomůže vytvořit zvyk hledání krásy ve vlastním životě, zejména v těch úkonech, které se opakují denně. Najednou vidíte svůj vlastní život prostřednictvím nového objektivu. Potom si ty obrázky můžete procházet a přát si, abyste na ně nikdy nezapomenuli. Instagram rozšíří vaši schopnost být vděčný za maličkosti a malé okamžiky. Dokumentuje váš život v obrazové formě.

briana6withkids

@briana6: Jsem obklopena sladkými dětmi! Tento malý klučina byl dnes mým kamarádem a jen se smál.

toes

@ruerococo: Stýská se mi po těchto prstech.

Tak podlehli jste i vy tomu kouzlu Instagramu, které z vašich fotek udělá umělecká díla?

Zdroj: journeywithjohnsons

Komentáře

Nahoru