5 důvodů, proč je iPhone stále lepší než všechny Androidy

5 důvodů, proč je iPhone stále lepší než všechny Androidy

Objevil se nový iPhone, což znamená, že přichází ten čas, kdy vás začnou výrobci telefonů s Androidem přesvědčovat, že Apple prostě na Androidy stále nemá. Někteří jdou dokonce tak daleko, že tvrdí, že jejich telefon s Androidem z roku 2010 je tak dobrý jako letošní iPhone 6. Ovšem všichni víme, jak to je.

Pravda je taková, že iPhone má spoustu výhod. Nejen hardwarových, ale i systémových. A spoustu jiných. Samozřejmě že v něčem je zase lepší Android, ale my se teď pojďme podívat na to, co je lepší na iPhonu.

1. Jednotnost

iPhone je jednotný, zatímco když si vyberete Android, jste nuceni zvolit si mezi obrovským počtem zařízení od různých výrobců. Zřejmě si říkáte, že je přece výhoda, když máte větší výběr. To sice ano, pro uživatele je to nepochybně velké plus. Jenže co vývojáři?

android-screens

Ten obrázek výše není vzorník barev. Zobrazuje různá Android zařízení. Prý jich existuje přes 18 000, takže všechna zde rozhodně nenajdete. A teď si uvědomte, že vývojáři se musí zabývat optimalizací pro všechna tato zařízení.

Naproti tomu iPhonů je jen pár, takže vývojáři většinou mají možnost vyzkoušet svou aplikaci na každém zařízení zvlášť. Uživatelé si pak nemusí stěžovat na chyby, které jsou u Androidu běžné.

2. App Store

Když už mluvíme o aplikacích, nesmíme opomenout App Store. Je všeobecně známým faktem, že se tam nedostane každá aplikace, jak tomu často bývá u Google Play. Navíc iOS je často platformou, pro kterou jsou aplikace dostupné nejdřív. Chcete si zahrát třeba Hearthstone: Heroes of Warcraft nebo vyzkoušet úžasné aplikace Dark Sky a Fling? Jestli máte Android, tak prostě smůla, nemáte šanci.

3. Minimum virů

Velmi podrobná zpráva, kterou letos vydala bezpečnostní firma F-Secure, prohlašuje, že 99 % veškerého mobilního malware je určeno pro systémy Android. Android má totiž spoustu skulinek, kterými jde proniknout. Stačí, když brouzdáte po internetu. Vir si navíc můžete klidně stáhnout i z Google Play. Pokud tedy chcete být v bezpečí, nezbývá vám nic jiného než skončit u iPhonu.

4. Vždycky stejný

Když si koupíte iPhone přímo v Apple Store, bude to přesně stejný iPhone, jako když si ho objednáte třeba z Alzy. U Androidu to tak není, záleží na tom, kde si ho koupíte, protože výrobci a prodávající firmy ho často nacpou naprosto zbytečnými programy, které pak pochopitelně brzdí výkon jinak funkčního operačního systému.

5. Kult iPhonistů

Poslechněte si příběh jednoho muže. Když vlastnil iPhone 4S, objevilo se u něj vadné zamykací tlačítko. Problémy přišly zhruba po roce od zakoupení. O nějaký ten rok později, když vlastnil iPhone 5, přišla další komplikace. Trápila ho strašně krátká výdrž baterie.

Co s tím? V obou případech šel do místního Apple Store, dal jim své zařízení, Apple ID a do 15 minut odešel s novým iPhonem. Žádné papírování, žádné vysvětlování, žádné poplatky. A to přesto, že na iPhonu 5 byly jasně vidět škrábance a jeden velký šrám na displeji.  Není třeba dodávat, že tohle se vám u Androidu nestane.

Ano, obě platformy mají své plusy a minusy. iPhone to teď s větším displejem a widgety trochu dohání, ale Android by rozhodně neměl usnout na vavřínech. Obě platformy mají velké základny fanoušků. Prostě nelze jednoznačně říct, že jedna je lepší než druhá. Navíc musíme vzít v úvahu také to, že žijeme v České republice. Vlastnit iPhone u nás není tak normální jako v Americe. I tak si ho ale spousta Čechů vychvaluje.

Zdroj: DailyDot, fotografie: Flickr – Janitors

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru